Гуайдо анонсував нові масові акції

101

У Венесуелі прихильники опозиції готуються знову вийти на вулиці міст. На цей раз із закликом до Ніколаса Мадуро пустити до країни гуманітарні конвої. Масові акції очікуються сьогодні, пише Радіо Свобода.

Наразі офіційна влада та опозиція не можуть дійти консенсусу у питанні доставки гуманітарної допомоги. Гуайдо координує дії західних партнерів, які намагаються доставити ліки і продовольство для населення Венесуели. Мадуро ж заявляє, що ніякої кризи немає, засуджує надання допомоги, і називає ці дії «демонстративної акцією, якою керує Сполученими Штатами».

«Ми повернемося на вулиці, щоб вимагати відкриття кордонів для гуманітарної допомоги. Ми врятуємо більше 300 тисяч венесуельців, які нині перебувають під загрозою голодної смерті», – написав Гуайдо в своєму Twitter.

Як повідомлялося раніше, у вівторок, 12 лютого До Венесуели прибула перша партія гумдопомоги. Вантаж містить 1,7 млн порцій дитячого харчування і 4,5 (млн порцій) спеціальних добавок для вагітних жінок. Президент країни Ніколас Мадуро назвав ініціативу про передачу гуманітарної допомоги “поганим і дешевим шоу олігархії” і закликав співгромадян відмовитися від неї.

Нагадаємо, Гуайдо проголосив себе тимчасовим президентом 23 січня. В країні зберігається напружена обстановка, проте в широкомасштабний конфлікт протистояння поки не перейшло. Важелі управління силовими структурами перебувають в руках Мадуро, якого визнають президентом Росія, Китай і ще кілька країн.

Гуайдо підтримали США, Канада, Ізраїль, майже всі країни Латинської Америки, Європарламент та 10 країн Євросоюзу. В українському МЗС також заявили, що Київ визнає Хуана Гуайдо головою єдиного демократично обраного органу влади Венесуели – Національної асамблеї (парламенту), а також лідером демократичної опозиції.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100