Японія укладе мирний договір з Росією лише після демаркації кордону, – Сіндзо Абе

90

Мирний договір з Росією буде підписаний лише після чіткого визначення меж «північних територій» – чотирьох островів курильської гряди: Кунашир, Шикотан, Ітуруп і Хабомаї, на суверенітет над якими претендує Токіо.

Про це заявив прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, виступаючи на слуханнях бюджетного комітету Палати представників, із посиланням на NHK повідомляє Радіо Свобода.

При цьому відповідати на запитання японського депутата про можливу передачу Японії двох Курильських островів (Хабомаї і Шикотану) замість чотирьох Абе відмовився.

«Предметом переговорів є всі чотири північні острови. У цій позиції немає жодних змін. Укласти мирний договір – значить, визначити кордон», – заявив Сіндзо Абе.

Нагадаємо, Японія багато років оскаржує приналежність чотирьох островів Курильської гряди – Ітурупа, Шикотану, Кунаширу і Хабомаї. Вони були окуповані СРСР наприкінці Другої світової війни. Через територіальні суперечки Росія і Японія досі не підписали мирний договір. У листопаді минулого року після зустрічі японського прем’єра Сіндзо Абе і російського президента Володимира Путіна стало відомо, що Японія готова повернутися до декларації щодо островів 1956 року. У ній СРСР погоджувався передати Японії Хабомаї та Шикотан після підписання мирного договору.

22 січня в Москві відбувся черговий раунд переговорів між президентом Росії Володимиром Путіним і прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе. Після переговорів Кремль заявив, що «поки не фіксує будь-яких змін в позиції Японії». Нова зустріч глав держав має відбутися у червні.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100