На Нобелівську премію миру цього року номіновано понад 300 кандидатів

236

У список номінантів на здобуття Нобелівської премії миру 2019 увійшло понад 300 кандидатів, повідомили у вівторок в Норвезькому нобелівському комітеті.

“У нас 304 кандидата на Нобелівську премію миру 2019 року, 219 з них – фізичні особи, інші 85 – організації”, – йдеться в повідомленні комітету.

Відзначається, що цього року зафіксовано досить велику кількість кандидатів. Рекордним за кількістю номінантів вважається 2016 рік, тоді на премію миру претендували 376 кандидатів.

Згідно з правилами, дані про те, хто саме висунутий на Нобелівську премію, стають загальнодоступними тільки через 50 років після вручення нагороди.

Кандидати на премію щорічно висуваються аж до 1 лютого. Протягом березня-квітня комітет формує “шорт-лист” на підставі робіт і праць кандидатів. Ім’я переможця оголошують у жовтні.

У 2018 році премію миру присудили хірургу з Демократичної Республіки Конго Денису Муквеге і правозахисниці з Іраку Наді Мурад. Нагороду вручили за зусилля, спрямовані на те, щоб покласти край використанню сексуального насильства в якості зброї під час збройних конфліктів.

Муквеге, названий ще “Доктор диво”, найбільш відомий як засновник і директор госпіталю Панзе, в якому надають медичну допомогу жінкам, які стали жертвами групових згвалтувань.

Мурад активно займається правозахисною діяльністю. Вона представниця народу езидів – етнічної меншини, що проживає на півночі Іраку. У 2014 році вона постраждала від переслідувань езидів з боку терористичного угрупування ІД.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...