У Римі вимагають якомога швидше провести президентські вибори у Венесуелі

169

Глава МЗС Італії Енцо Моаверо Міланезі у вівторок закликав у найкоротші терміни провести у Венесуелі президентські вибори, повідомляє агентство Associated Press.

“Уряд (Італії – ІФ) вимагає якомога швидше провести нові президентські вибори (у Венесуелі – ІФ)”, – сказав Е.М.Міланезі, виступаючи у вівторок перед італійськими парламентаріями.

Він зазначив, що вибори мають бути “вільними, прозорими та такими, що заслуговують на довіру”.

Водночас міністр не став заявляти про те, що Італія визнає лідера опозиції Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни. Щодо цього питання Рим не поділяє позицію багатьох інших західних країн, які вже визнали Х.Гуайдо законним лідером Венесуели.

Напередодні міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні прийняв у Римі делегацію, направлену лідером венесуельської опозиції Хуаном Гуайдо. М.Сальвіні заявив про “повну підтримку конституційного шляху до вільних виборів найближчим часом”.

Лідер венесуельської опозиції Хуан Гуайдо в січні оголосив себе тимчасовим президентом країни. США, також низка європейських і латиноамериканських країн визнали його законним лідером Венесуели.

Тим часом, за повідомленнями ЗМІ, Італія 31 січня під час неформальної зустрічі глав МЗС ЄС у Бухаресті наклала вето на спільну заяву ЄС, в якій зазначалося, що Євросоюз “підтримуватиме і визнаватиме” Х.Гуайдо тимчасовим президентом доти, доки не відбудуться нові президентські вибори.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро вважає дії опозиції незаконними.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100