В Іспанії розпочинається судовий процес над 12 сепаратистськими лідерами Каталонії

91

В Іспанії у вівторок розпочинається судовий процес над 12 колишніми каталонськими політиками, звинуваченими у повстанні проти уряду, заколоті і зловживанні владою.

Про це повідомляє El Pais, передає Європравда.

На лаві підсудних Верховного суду Іспанії опиняться 12 політиків, в тому числі колишній віце-президент женералітату (уряду) Каталонії Оріол Жункерас.

Судді мають визначити їхню роль в організації незаконного референдуму 1 жовтня 2017 року і в односторонньому проголошенні незалежності Каталонії.

Дванадцять обвинувачуваних політиків Каталонії

З метою демонстрації максимальної прозорості і уникнення звинувачень в упередженості слухання у Верховному суді будуть транслюватися у прямому ефірі.

Повідомляється, що зранку у вівторок до Верховного суду прибув чинний глава женералітату Каталонії Кім Торра і більше 50 його соратників.

Елісенда Палузьє, голова Національної асамблеї Каталонії (організація, що виступає за незалежність регіону) закликала прибічників незалежності Каталонії мобілізуватися проти судового процесу.

“Сьогодні починається судовий процес, якого взагалі не може бути у демократичній країні” – заявила вона.

Раніше у Каталонії застерігали, що обвинувальні вироки колишнім каталонським політикам лише поглиблять існуючу кризу.

Попри це прокурори вимагають 25 років ув’язнення для лідера Каталонської республіканської лівої партії Оріола Хункераса, 17 років для лідера Каталонської національної асамблеї, яка допомагала готувати референдум, Хорді Санчеса і ще трьох осіб. Вісьмом інших підсудним загрожують тюремні терміни до 16 років.

Обвинувачені вже 16 місяців перебувають за гратами, наприкінці минулого року їх перевели до в’язниць неподалік від Барселони.

Слід зазначити, це найбільша політична справа в Іспанії після невдалої змови в 1981 році, коли офіцери Цивільної гвардії штурмували іспанський парламент і обстрілювали депутатів, які голосували за обрання прем’єр-міністра. Троє лідерів заколоту отримали тоді 30 років тюрми, ще 30 осіб отримали менші вироки.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100