5 питань до кандидата. Олег Ляшко

523

Ми продовжуємо проводити анкетування кандидатів у президенти. Наш сьогоднішній герой – лідер Радикальної партії Олег Ляшко. 21 січня делегати з’їзду РПЛ проголосували за його висунення кандидатом у президенти.

Чи існує швидкий та ефективний спосіб виходу з економічної кризи? Це підтримка малого та середнього бізнесу, розвиток власного виробництва, відмова від імпорту сировини на користь товарів з додатковою вартістю, ваш варіант?

Ви перелічили основні пункти Антикризового плану порятунку економіки, розробленого моєю командою. Поки Україна буде сировинним придатком Європи, вона ніколи не стане сильною. Ми маємо розвивати власне виробництво, промисловість, давати податкові стимули та переваги національному виробнику, на що спрямований мій законопроект «Купуй українське, плати українцям». Ми добилися мораторію на вивіз необробленої деревини, підвищили вивізне мито на вивіз металобрухту, подовжили мораторій на продаж землі, щоб розвивати власну деревообробну, металургійну галузь, продавати не землю, а продукцію, давати українцям роботу. Але найголовніше, що ви не згадали – для порятунку економіки потрібно дати людям гроші. Коли українці ходять в магазини і аптеки, як в музеї і не можуть нічого купити, гроші не йдуть в економіку. Саме тому я вимагаю підвищити зарплати і пенсії українцям, повернути повагу до людей праці, збільшити замовлення на робітничі професії, бо без робочих рук економіку ми не піднімемо.

Чи вірите ви, що безкоштовна медицина, освіта, солідарна пенсія – це пережитки минулого, і потрібно шукати більш ефективні шляхи соціального забезпечення. Які?

Сьогодні найбільша проблема в країні – бідність. Поки ми її не подолаємо, обов’язок держави – піклуватися про найнужденніші категорії населення. Пенсіонерам, багатодітним сім’ям медичні страховки мають надаватися за рахунок держави, а працюючим людям  повинен їх придбати роботодавець разом з соцпакетом. Те саме стосується субсидій. Поки ми не провели масштабну енергомодернізацію, не встановили всім лічильники за держрахунок, не зробили чесними і справедливими тарифи – держава має надавати субсидії всім, хто їх потребує. І не змушувати людей заради цих подачок виписувати дітей з хати чи розлучатися.  Те саме стосується освіти. Не всі діти мають заможних батьків, які можуть за гроші прилаштувати їх до вишу. Діти з малозабезпечених, сільських родин, діти-сироти також мають право отримати професію, яка буде годувати їх в житті. Тому я добиваюся повернення державного фінансування профтехосвіти, щоб діти не по генделиках тинялися, а отримували прикладні знання. Мені теж після інтернату права тракториста допомогли заробити на кусок хліба, коли я не зміг поступити на факультет журналістики в Києві. А сьогодні трактористів і комбайнерів днем з вогнем не знайдеш, бо ПТУ закривають. Моє завдання – освічена і здорова нація.

Що стоїть на заваді швидкого закінчення війни на Донбасі? Коли, на вашу думку, закінчиться ця війна і що робити з окупованими територіями після їх повернення?

До миру можна йти двома дорогами: дорогою перемоги або дорогою поразки. Я обираю дорогу перемоги. Для того, щоб перемогти у війні, потрібно бути сильними, мати сильну економіку і сильну армію. Тоді з нами будуть рахуватися. Найперше, потрібно вимагати від наших партнерів – виконання Будапештського меморандуму, за яким Україна відмовилася від ядерного статусу в обмін на гарантії безпеки. А також – прямої військової угоди з США. Замість того, щоб вимагати дотримання наших прав – влада погоджується на кабальні економічні умови МВФ, які заганяють країну в бідність та залежність. Ми не повинні робити те, що йде врозріз з інтересами українців. Будь-які угоди, які не вигідні Україні, я розірву.

Чи є у нас шанс найближчими роками стати членом НАТО та Євросоюзу? Які кроки держава має зробити, щоб цього досягти?

Ми за європейський курс України, як і більшість українців.  Ми єдина фракція в парламенті, яка в повному складі голосувала за курс на ЄС та НАТО. Але для початку треба зробити Європу в Україні, забезпечити європейський рівень життя, європейські зарплати, а не лише тарифи. Ми не повинні просити про вступ до Євросоюзу – коли Україна буде сильною, тоді нас самих будуть запрошувати в союзи і альянси, і тоді вже ми обиратимемо, що нам вигідно, а що ні.

Якими мають бути стосунки держави і церкви, особливо, зараз, в період становлення Православної церкві України? З одного боку, держава не мусить втручатися в релігійні справи, з іншого – створенню української церкві йде великий спротив, процес досить заполітизований, і потрібно спрямувати його до правильного русла

Я щиро вітаю те, що в Україні з’явилася своя помісна Церква, створенню якої маємо завдячувати, в першу чергу святійшому патріарху Філарету. Але коли Президент Порошенко влаштовує Томос-тури і намагається зробити це спільне досягнення елементом своєї передвиборчої програми – він дискредитує цю історичну подію та шкодить цим Помісній церкві і подальшому об’єднанню. Держава і Церква за Конституцією відділені одна від одної, і так має залишатися надалі. А Президент, який є гарантом Основного закону, але не виконує його, втягуючи в свою передвиборчу агітацію церковнослужителів, не має морального права обіймати цю посаду.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100