5 питань до кандидата: Руслан Кошулинський

351

Наступний кандидат у президенти, який відповідає на наші питання – Руслан Кошулинський. Колишній віце-спікер парламенту, член ВО «Свобода». Під час з’їзду, на якому Кошулинського було висунуто кандидатом у президенти, його кандидатуру підтримали не лише однопартійці, але й інші націоналістичні сили.

Чи існує швидкий та ефективний спосіб виходу з економічної кризи? Це підтримка малого та середнього бізнесу, розвиток власного виробництва, відмова від імпорту сировини на користь товарів з додатковою вартістю, ваш варіант?

Основна причина економічної кризи в Україні – це олігархічна система управління. Олігархи монопольно володіють цілими галузями економіки, чим знищують будь-яку конкуренцію, не дають розвиватися малому й середньому бізнесу. А це, зі свого боку, не дає зростати середньому класу (в Україні таких людей 4%, у цивілізованих країнах світу – від 50 до 80%) і не дозволяє створювати нові робочі місця.

Єдина можливість підняти економіку – позбутися олігархату. Необхідні для цього законопроекти (про заборону виведення коштів в офшори та повернення коштів з офшорів, про заборону приватних монополій та олігополій, про заборону приватизації стратегічних підприємств, про націоналізацію електро- та енергогенерації, про заборону торгівлі землею с/г призначення) увійшли до мого Плану докорінних перетворень. Внесення цих законопроектів на терміновий розгляд у ВРУ буде одним з моїх перших рішень на посту Президента.

Також вважаю, що необхідно ухвалити новий Податковий кодекс, який сприятиме розвитку підприємництва. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки. Забезпечити малий та середній бізнес доступними кредитами. Запровадити безвідсоткові цільові державні кредити на відкриття власної справи.

Чи вірите ви, що безкоштовна медицина, освіта, солідарна пенсія – це пережитки минулого, і потрібно шукати більш ефективні шляхи соціального забезпечення. Які?

Для проведення ефективної медичної реформи передусім слід подолати корупцію: перейти від фінансування ліжок на фінансування послуг; затвердити на державному рівні прозору методику обрахунку вартості медичної допомоги; обирати керівників медичних закладів на конкурентних засадах з залученням лікарського самоврядування.

Медицина має бути доступна і якісна. Має бути впроваджено гарантоване фінансування медицини державою через запровадження окремого податку та/або обов’язкового державного страхування, щоби медицина не була залежна кожного року від нового бюджету та примх уряду або парламенту. За рахунок цього зможемо забезпечити максимально широкий гарантований державою пакет послуг доступний для всіх верств населення.

Нинішню пенсійну реформу слід скасувати, адже вона несправедлива. Потрібно ухвалити Закон про багаторівневе пенсійне забезпечення. Узалежнити пенсійний вік від середньої тривалості життя. Встановити пряму залежність розміру пенсії від стажу роботи та допустиму п’ятикратну різницю між максимальною і мінімальною пенсією для солідарної пенсійної системи.

Сьогоднішня освітня «реформа» фактично вбиває українську освіту. У середній школі узаконюють навчання чужими мовами, зливають в один предмет українську та зарубіжну літературу, історію України й всесвітню історію, із вишів забирають свідомо творчі предмети – українську мову та історію України. Таким чином з українців намагаються виховати космополітів, які по завершенню навчання не відчуватимуть прив‘язаності до своєї землі і просто виїдуть звідси.

Ще одна проблема – гроші. У бюджеті на 2019 рік не вистачає 14,6 млрд грн на фінансування освіти. Цей тягар державна влада перекладає на місцеві бюджети, чим фактично вбиває навчальні заклади (бюджети невеликих міст, селищ і ОТГ не можуть самотужки оплачувати їхню діяльність).

Завдання нової влади – виправити цю ситуацію, сформувати національну освіту й справедливо перерозподілити бюджет (дофінансувати освіту і медицину, зменшивши видатки на розбудову чиновницького апарату).

Що стоїть на заваді швидкого закінчення війни на Донбасі? Коли, на вашу думку, закінчиться ця війна і що робити з окупованими територіями після їх повернення?

Наше головне завдання – зберегти життя українців, перемогти у війні та встановити твердий мир на своїй, Богом даній землі. Щоб досягти цього, слід протидіяти Московії комплексно – дипломатичним, військовим, економічним й ідеологічним шляхами.

Найперше слід ініціювати зміну безплідних Мінських угод та Нормандського формату (Москва і її бізнес-партнери проти України) на Будапештський формат за участі США і Великої Британії (Україна та її стратегічні союзники проти агресора).

Треба запровадити воєнний податок з олігархів та прогресивний воєнний збір за принципом: більші доходи ‒ більший відсоток. Встановити розмір фінансування ЗСУ на рівні не менше 5% ВВП. Забезпечити приведення армії до вимог і можливостей сумісного виконання завдань із силами держав-членів НАТО.

Ухвалити Закон «Про сектор безпеки та оборони» з чітким розподілом повноважень всіх силових структур і цивільних. Створити високотехнологічну професійну контрактну армію. Заснувати народний резерв ЗСУ за швейцарським зразком.

Ухвалити Закон «Про сектор безпеки та оборони» з чітким розподілом повноважень всіх силових структур і цивільних. Створити високотехнологічну професійну контрактну армію. Заснувати народний резерв ЗСУ за швейцарським зразком.

Створити потужний ракетний щит України — стратегічні неядерні сили: СВ (сухопутний компонент); ПС (повітряний компонент); ВМС (морський компонент); носій ракета дальністю від 500 км і більше.

Провести повне переозброєння Збройних Сил України. Ухвалити Державні довгострокові програми про повне переозброєння та розвиток ЗСУ терміном на 15-20 р., з контролем виконання – щорічно.

Ухвалити державну програму військового кораблебудування терміном на 15-20 р. з урахуванням основних класів кораблів: десантні; мінно-тральні; фрегати (з керованою ракетною зброєю); корвети (з керованою ракетною зброєю); катери різного призначення. Ухвалити Закон «Про морську політику України». Реорганізувати військово-промисловий комплекс для потреб війни та ефективної участі України у світовому ринку зброї.

Після повернення окупованих територій  треба здійснити перевірку кожної особи на наявність громадянства інших держав; співпрацю з окупаційним режимом; лояльність до України.

Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Україну.

Чи є у нас шанс найближчими роками стати членом НАТО та Євросоюзу? Які кроки держава має зробити, щоб цього досягти?

Мусимо усвідомити: Україна не стане членом ЄС і НАТО, доки не проведе реальної деолігархізації, люстрації влади та силових структур; доки на чолі держави стоятимуть ті, хто заробляє на війні, постачаючи у військо неякісну техніку із власних заводів.

Тому завдання нової влади – вжити системних, а не декларативних заходів для європейської та євроатлантичної інтеграції України. Для початку – провести люстрацію та деолігархізацію, закрити кордон із РФ, запровадити візовий режим, розірвати дипломатичні стосунки і заборонити московський бізнес в Україні.

Якими мають бути стосунки держави і церкві, особливо, зараз, в період становлення Православної церкві України? З одного боку, держава не мусить втручатися в релігійні справи, з іншого – створенню української церкві йде великий спротив, процес досить заполітизований, і потрібно спрямувати його до правильного русла.

Отто фон Бісмарк подарував світові дуже важливе твердження: війни виграють не військові, а священик у церкві та вчитель у школі. Реалізацію цього ми побачили в Україні: там, де не було української церкви і школи, сьогодні триває війна.

Зі створенням ПЦУ Україна отримала шанс здолати Московію на духовному фронті. Згаяти цього шансу не маємо права. Держава повинна у законний спосіб і щонайшвидше позбавити московську агентурну мережу всіх привілеїв в Україні: зняти пільги, заборонити будь-яке державне сприяння, закрити доступ московських попів до військових та навчальних закладів України, заборонити «батюшкам» володіти церковним майном й передати його у власність громади або держави.

Водночас потрібно максимально сприяти розвиткові Української Церкви: повернути в її володіння майно, що особливо за часів Януковича незаконно відійшло московитам, й забезпечити священикам ПЦУ нарахування робочого стажу для отримання пенсій.

Крім того, слід ретельно перевірити державних службовців, котрі противилися автокефалії Української Церкви, та покарати тих, які вчинили злочини проти держави.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100