Директор НАБУ Артем Ситник має розкрити свої зв’язки з країною-агресором, – Окружний адмінсуд столиці

400

В середині лютого Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в справі за позовом громадської організації «Національна безпекова платформа» до Директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника та Національного антикорупційного бюро України.

Активістами та ветеранами АТО, які беруть активну участь в громадсько-політичному житті країни, було прийняте рішення про скерування адміністративного позову до суду з метою змусити Директора НАБУ Артема Ситника дати відповіді на запитання щодо його близьких стосунків з громадянами Російської Федерації.

На запити громадських активістів щодо громадянства близьких йому осіб Директор НАБУ Артем Ситник відповіді так і не надав. Відсутні відомості щодо близьких йому осіб і в фінансових деклараціях Артема Ситника. Незважаючи на те, що Закон України «Про запобігання корупції» відносить батьків дружини до близьких осіб, а тому відомості про доходи тестя і тещі Директора НАБУ мали бути відображені в його щорічній декларації.

Є сенс нагадати, що восени 2018 року в українському інформаційному просторі з’явилася інформація про те, що батьки дружини Артема Ситника підтримують політику керівництва країни-агресора. Також з’явився аудіозапис розмови, де теща Артема Ситника Алла Зюбіна на запитання щодо її ставлення до анексії Росією Криму відповіла: «Позитивно. Звичайно ж, він і був російським. Я тільки за. Я підтримую Путіна, я підтримую Росію, я підтримую політику Росії загалом». Теща Артема Ситника заявила, що війну на Донбасі розв’язав Петро Порошенко, а в Україні йде громадянська війна. «Порошенко – кровопивця, який стільки людей погубив, розв’язав війну. Це вони самі, у них громадянська війна, вони один одного вбивають, а винні в цьому всі навколо», – сказала вона.

Наприкінці 2018 року ветерани АТО та громадські активісти провели ряд акцій під будівлею НАБУ, щоб почути відповіді на запитання щодо зв`язків Директора НАБУ з Росією, однак бажаного результату так і не досягли. З метою привернення уваги до небажання Артема Ситника відповідати на запитання громадськості було проведено акцію навіть під стінами Посольства США в Україні. Переконаний , що приховування Артемом Ситником контактів із країною-агресором може становити загрозу для національної безпеки України.

Сьогодні можна стверджувати, що Артем Ситник збрехав, коли публічно заявив про те, що продаж земельної ділянки в Криму ні він, ні його дружина не контролювали. Нагадаю, що на запитання журналістів щодо відсутності в його декларації даних про продаж земельної ділянки в окупованому Росією Криму, Артем Ситник відповів, що грошей за ділянку в Криму його родина не отримувала, а після того як його дружина в українського нотаріуса зробила довіреність на знайому, щоб та розпоряджалася землею і він в січні 2015 року дав свою згоду на її оформлення як член подружжя, до сьогодні юридично значущих дій ні він, ні дружина не вчиняли. І наголосив, що з того часу цю кримську землю ні він, ні його дружина не контролювали. Директор НАБУ говорить неправду, тому що в 2018 році і «знайома», на яку було оформлено доручення, і її чоловік, гостювали в Артема Ситника та його дружини, а їхні проводи супроводжувалися обіймами і поцілунками. То обіймали і цілувалися, а землю не контролювали? Хіба ж в таке хтось повірить?

Ситуацію з продажем Артемом Ситником земельної ділянки в Криму робить кричущою ще й той факт, що «знайома», на яку подружжям Ситників було оформлено доручення для продажу земельної ділянки, за наявними даними, виявилася справжнім «колаборантом» Кремля. Адже Небивайлова Олена Аркадіївн, після окупації Росією Криму, оформила російський паспорт, залишивши при цьому паспорт громадянина України. Її чоловік вчинив так само. А тепер обидвоє отримують доходи від бізнесу на території окупованого Криму і, згідно законодавства РФ, сплачують податки до бюджету країни-агресора. Такі дії однозначно є злочином згідно ст. 258-5 Кримінального кодексу України. Тож Артем Ситник не лише каже неправду щодо відсутності з його боку контролю за продажем землі, а й знаходиться в постійному контакті з посібниками країни-окупанта. Відеодокази таких «контактів» представники громадськості готові надати для ознайомлення вже на засіданні Комітету Верховної ради України з питань протидії та запобігання корупції, де Директор НАБУ Артем Ситник буде звітувати 13 березня 2019 року.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100