5 питань до кандидата: Юрій Дерев’янко

277

На наш заклик відгукнувся ще один кандидат у президенти – народний депутат Юрій Дерев’янко. Балотуватися у президенти його делегували члени партії «Воля» на з’їзді, що проходив наприкінці січня.

Чи існує швидкий та ефективний спосіб виходу з економічної кризи? Це підтримка малого та середнього бізнесу, розвиток власного виробництва, відмова від імпорту сировини на користь товарів з додатковою вартістю, ваш варіант?

Для швидкого та ефективного виходу з економічної кризи потрібна нова економіка, яка полягає в тому, що ми маємо забрати у олігархії монополію на економіку. Суть цього у таких кроках. Перший – ліквідація всіх штучних монополій і конкуренція на всіх ринках. Другий – контроль над природніми монополіями, де має бути обмежений рівень рентабельності, громадський і публічний контроль за структурою собівартості послуг і де буде відсутність дискримінації щодо підключення до будь-яких інженерних мереж – газових чи електричних. Це конкуренція на ринку видобутку будь-яких корисних копалин, коли залучаються всі гравці – не тільки українські, але й міжнародні: з технологіями, фінансами і т. д. І такий конкурентний доступ до газу та нафти зробить Україну енергонезалежною за кілька років і дасть можливість мати реальну ринкову ціну на газ і на нафту і значно менші тарифи. Адже немає змов, монополій та корупції.

Наступний крок – легалізація усіх видів економічної діяльності. Потім – захист права власності. І зрештою нова податкова система, нові правила, які передбачають зменшення фіскального тиску на економіку з 43% до 30%, а до завершення каденції – до 25%. Податок на прибуток повинен бути скасований, замість цього має бути податок на виведений капітал. Таким чином, фонд оплати праці оподатковуватиметься у розмірі не більше 20%, ПДФО з 18% стає 10%, Єдиний соціальний внесок – з 22% стає 17% (у загальнодержавний Пенсійний фонд), а 5% – на персональний пенсійний рахунок, але не більше однієї середньої пенсії. ПДВ зменшується з 20% до 15%. І ці правила будуть однаковими для всіх – ніхто не матиме жодних преференцій та податкових пільг. У комплексі все це створить в Україні найкраще інвестиційне та податкове середовище. Це призведе до величезних інвестицій, створення робочих місць, розвитку власного виробництва, малого та середнього бізнесу, прогнозованого курсу національної валюти та дозволить вийти на показник зростання економіки на рівні 8-15%. 

Чи вірите ви, що безкоштовна медицина, освіта, солідарна пенсія – це пережитки минулого, і потрібно шукати більш ефективні шляхи соціального забезпечення. Які?

Імітовані реформи у медицині та пенсійній системі – це те, що ми отримали за останні 5 років. Справжні ефективні кроки у медичному забезпеченні полягають у тому, що повинна бути повноцінна страхова медицина, коли держава страхує людей, котрі не можуть себе застрахувати, а працюючі – оплачують страховку самі. Таким чином, ми матимемо платоспроможний медичний ринок і можливість залучення приватних інвестицій. А українці отримуватимуть якісні послуги, не платячи при цьому ні лікарям, ні іншому медичному персоналу.

Якщо ми говоримо про пенсії, то солідарна пенсія справді не дозволяє українським пенсіонерам отримувати гідну пенсію. Тому потрібен варіант, про який я говорив раніше: крім 17% в солідарну пенсійну систему, 5% повинно йти до накопичувального персонального пенсійного рахунку. І ці рахунки повинні бути захищені, бо кошти з обов’язкових пенсійних фондів будуть зразу конвертуватися у євро або долари, і держава зможе запозичувати у цих пенсійних фондів під певний процент. Крім того, реалізація того економічного блоку, який ми обговорили, дасть можливість отримувати високі «білі» зарплати. А значить, робочі місця, високі зарплати будуть джерелом для наповнення Пенсійного фонду і персональних накопичувальних рахунків.

Що стосується освіти, то вона повинна бути спрямована на те, щоб діти мали рівний доступ до найкращих знань. Це можливо завдяки високошвидкісному Інтернету по всій країні, коли кожна дитина зможе зайти на сайт Міносвіти та подивитися урок найкращого вчителя України з будь-якої теми, що її цікавить. Це, до речі, підвищить і фаховий рівень українських педагогів, які завдяки доступу до знань зможуть перейняти досвід своїх найкращих колег.

Що стоїть на заваді швидкого закінчення війни на Донбасі? Коли, на вашу думку, закінчиться ця війна і що робити з окупованими територіями після їх повернення?

На заваді стоїть конфлікт вищих посадових осіб, зокрема, конфлікт інтересів, коли за схемою «Роттердам+» кожен українець сплачує за електроенергію. Насправді ніякого вугілля за цією схемою не купується у Європі і не транспортується в Україну, а купується у так званих «ЛНР» та «ДНР», а потім спалюється на ТЕС Ахметова. Тому олігархи Порошенко та Ахметов не зацікавлені у закінченні війни, бо це дозволяє їм грабувати українців.

Для того, щоб закінчити війну, встановити мир та повернути окуповані території, президент повинен діяти у трьох напрямках. Це сильна економіка, боєздатна українська армія і спільна стратегія з міжнародними партнерами – підписантами Будапештського меморандуму (крім Росії) та країн, які ввели санкції проти агресора, в тому числі, і в частині реалізації спільного фінансового плану. Разом зі сформованими ними поліцейською, воєнною та цивільною місіями. Цивільна місія дозволяє контролювати кошти, спрямовані на відновлення зруйнованих українських територій. Поліцейська місія – це забезпечення прав і свобод на окупованих територіях, і військова місія контролює лінію зіткнення і кордони. І через 3-5 років після відновлення територій мають відбутися місцеві вибори.

Чи є у нас шанс найближчими роками стати членом НАТО та Євросоюзу? Які кроки держава має зробити, щоб цього досягти?

Наші шанси підвищаться, коли ми впровадимо стандарти НАТО чи європейські стандарти життя, не чекаючи, поки отримаємо членство. Стратегічно Україна повинна бути в ЄС і НАТО, потрібно докладати максимум зусиль для цього. Але потрібно вже зараз будувати і армію, і якість життя, і соціальні норми і цінності за цими стандартами. І коли ми досягнемо таких стандартів, то можемо сміливо подавати заявку на вступ до Європейського союзу та Північно-атлантичного Альянсу.

Ці стандарти, зокрема, передбачають боротьбу з корупцією, наприклад, у частині реформування судів. Я маю на увазі, що якщо двічі на рік рішення цих суддів буде скасоване Європейським судом з прав людини, то такі судді незалежно від рівня – районний, апеляційний чи Верховний суд, – автоматично йтимуть у відставку.

Антикорупційні органи повинні бути незалежними. Також треба скасувати конфлікт інтересів між бізнесом та політикою. Або ти займаєшся бізнесом, і держава тобі у цьому допомагає. Або займаєшся державною та політичною діяльністю, і тоді про підприємництво доведеться забути, а активи продати. І президент має показати приклад цього. І ще одне важливе питання: потрібно знищити політичну корупцію. Щоб депутати обиралися за відкритими списками, а люди не мусили терпіти їх весь термін, а мати можливість відкликати у будь-який момент, якщо вони не виконують своїх обов’язків. І не тільки депутатів усіх рівнів, а будь-якого чиновника, урядовця чи представника місцевого самоврядування. Буде впроваджено електронне голосування, і не раз на 5 років, як це відбувається зараз, а кілька разів на рік по загальнодержавних питаннях і кілька разів на місяць – з місцевих питань.

Якими мають бути стосунки держави і церкві, особливо, зараз, в період становлення Православної церкві України? З одного боку, держава не мусить втручатися в релігійні справи, з іншого – створенню української церкві йде великий спротив, процес досить заполітизований, і потрібно спрямувати його до правильного русла.

Держава має бути відокремленою від церкви. І створювати рівні умови, щоб кожна церква могла розвиватися. Жодним чином не можна тиснути на людей, щоб вони могли спокійно визначитися і висловлювати своє віросповідання.

Повинні бути єдині правила для всіх, але держава не має розказувати людям, кому їм молитися та до якої церкви ходити. Але якщо під дахом якоїсь церковної організації здійснюється порушення закону, контррозвідувальна діяльність інших держав чи інші заборонені законом дії, то повинні ефективно працювати правоохоронці, зокрема, СБУ.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100