У двох мечетях на сході Нової Зеландії сталася стрілянина: стрілок транслював напад

84

У двох мечетях міста Крайстчерч на сході Нової Зеландії сталася стрілянина. У ході стрілянини загинули 27 людей, ще близько 30 поранених. Стрілок транслював те, що відбувається на відео, з посиланням на закордонні змі повідомляє УНН.

Місцеві видання повідомляють, що чоловік в шоломі, окулярах і армійської куртці відкрив стрілянину з автоматичної зброї, коли в мечеті перебували близько 300 осіб.

Також за інформацією місцевих ЗМІ, в ході стрілянини загинули 27 людей, ще близько 30 поранених були доставлені в лікарні міста.

Поліція не підтверджує дані про загиблих, проте закликає городян не залишати свої будинки без крайньої необхідності. Всі школи та державні установи в місті закриті.

Інформацію підтвердив представник новозеландської поліції Майк Буш. За його словами, є жертви, проте точне число їх він не назвав. При цьому він заявив, що одну людину затримано.

Одним із стрільців, який відкрив вогонь у двох мечетях у місті Крайстчерч Нової Зеландії, був 28-річний австралієць Брентон Таррант. Стрілок записував те, що відбувається на відео.

Пряма трансляція розстрілу почалася, коли нападник поїхав в мечеть Аль-Нур на Дінс-Авеню, припаркувавши свою машину на прилеглій дорозі. Авто нападника містило схованку зі зброєю та боєприпасами на передньому пасажирському сидінні і в багажнику, а також бензинові каністри.

Потім він озброївся і увійшов в мечеть, де перша жертва була застрелена в дверях. Стрілок був озброєний як мінімум однією напівавтоматичною гвинтівкою. Текст на білому тлі було написано на гвинтівці і боєприпасах. Опинившись всередині, він почав стріляти без розбору. Друга жертва намагалася повзти в головному коридорі, але була застрелена ще декілька разів.

Люди, згорбившись в кутках кімнати, були застрелені, коли бойовик заблокував коридор, відсікаючи спроби втечі. Стрілець досліджував кімнати мечетей, декілька разів стріляючи, а також кілька разів зупиняючись для перезарядки. Потім він вийшов з мечеті через парадні двері — через три хвилини і попрямував на вулицю — стріляв ще раз, коли повз проїздили машини.

Стрілок назвав себе Брентоном Таррантом — білим 28-річним чоловіком австралійського походження. У 37-сторінковому маніфесті, опублікованому в Інтернеті, він розповів, ким він був і чому він зробив бійню в мечеті Крайстчьорча.

Він сказав, що для нападу у нього існувала антиісламська мотивація, але за походженням це була антиімміграційні, анти-етнічні погляди. Він написав, що народився в сім’ї з низьким доходом робітничого класу, яка мала шотландське, ірландське і англійське походження.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...