Спелеологи знайшли в Німеччині гігантську печеру, якій мільйони років

334

У Рейнських Сланцевих горах виявлено гігантську печерну систему, якій мільйони років, розповів “Інтерфаксу” керівник гуртка спелеологів Клутерхьоле AKKH Штефан Фогт.

Знахідка зроблена в районі комуни Енгельскірхен за 40 км від Кельна, печері вже дали назву – Віндлох.

Фахівцям вдалося пройти на глибину приблизно в один кілометр, в бік від основної печери розходяться коридори, довжина яких поки що невідома. Під час першого спуску дослідницька група рухалася коридорами близько двох з половиною годин і не виявила глухого кута.

Примітним стало і те, що проходи виявилися вільними від перешкод. У деяких місцях ширина коридору становить понад 10 метрів у висоту і до 5 метрів в ширину, у печері є сталактити і корали.

“Ми знайшли її близько 10 років тому, але тоді ми не змогли туди спуститися, ущелина була завширшки 5 см. Бургомістр дав нам дозвіл розширити шахту, що ми і зробили”, – сказав Ш.Фогт.

Довжина печери невідома, але вона точно більше за кілометр, найбільша печера в цьому районі – Клутерхьоле – простягається під землею майже на шість кілометрів.

За словами співрозмовника агентства, учасники гуртка – професійні спелеологи співпрацюють з геологічною службою федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, тому можуть сказати напевно – вік печери становить мільйони років.

Земля Північний Рейн-Вестфалія на заході ФРН налічує найбільше відомих гротів і печер. Як і більша частина з них, печера Віндлох буде закритою для відвідування, але в Енгельскірхені є печера Аггерталь завдовжки трохи більше кілометра, її відвідувати можна.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...