“Аналізофобія”, або чому Володимир Зеленський ховався від експертів VADA

283

У питанні здачі «кандидатських» аналізів «народний улюбленець» Зеленський  затявся остаточно. Відмовився наповнювати мензурку представників найавторитетнішої антидопінгової організації навідріз. Незважаючи на те, що, як не раз наголошував нинішній гарант, завів цю тему перший. Порошенко ж виявився бійцем і «докрутив» її до логічного завершення, здавши сьогодні необхідні лабораторні проби американським фахівцям.

Хоча й у штабі Петра Порошенка кажуть, що  невдоволені тим, яке місце у виборчій кампанії займає обговорення аналізів.

Зокрема, під час сьогоднішнього  брифінгу  спікер штабу гаранта Олег Медведєв заявив, що в команді його кандидата шкодують про неадекватно високу увагу, приділену цій темі  у виборчій кампанії.

Нам якось трошки ніяково перед зовнішнім світом. Але ми прийняли цей челлендж від команди Зеленського, тому не треба зіскакувати, треба просто прийти і попісяти , – іронічно заохотив  конкурента Медведєв.

І орієнтовно, за моїми даними, в понеділок ми всі заспокоїмося і забудемо про це питання, і у нас цілий тиждень буде якась змістовна дискусія, – зазначив представник команди Порошенко.

Але виявилося, що пройти  цю процедуру Зеленському не так вже й просто. Питання лише: «Чому?».

Раніше в його команді заявляли, що “аналізи здані відповідно до чинного законодавства і процедурою. Якщо у когось є сумніви, що вони якісь не справжні, були якісь махінації, будь ласка, звертайтеся до відповідних органів – нехай вони з’ясовують”.

В сьогоднішньому коментарі BBC News Україна  політконсультант  Володимира Зеленського Дмитро Разумков був ще лаконічнішим.

“Було питання в здачі аналізів – аналізи здали. Хто вже як здав: хто здавав в незрозумілому медпункті, а хтось – в лабораторії”, –  пояснив він.

При цьому Разумков зазначив, що “далі треба вже не аналізи здавати, а йти на дебати”.

За його словами, Зеленський готується до дебатів 19 квітня на НСК “Олімпійський”.

Після цих слів просто хочеться  сказати: так готується, що ніколи і … , ну дуже зайнята людина.

А ось Петро Порошенко вважає аналізи кандидатів в президенти на наркотичну та алкогольну залежність питанням національної безпеки. Про це він сказав журналістам в НСК “Олімпійський” після того, як вийшов з процедурної кімнати.

Це не примха, це абсолютно необхідна і важлива процедура, щоб наша 45-мільйонна нація мала тверді переконання і довіру до того, що у нас президентом і верховним головнокомандувачем не зможе стати людина, яка має залежність від наркотиків чи від алкоголю, – пояснив свої перестороги Порошенко .

Відповідаючи на питання, чи не вважає він процедуру принизливою, президент зазначив, що “навпаки, відмова від проходження цього тесту є приниженням країни”.

Наголошую, що я не стверджую, що пан Володимир Зеленський є наркоманом. Але є абсолютно прозорі процедури найвищого авторитету міжнародних експертів, які мають довести не лише українцям, а всьому світові – що той кандидат, який претендує на посаду президента, є незалежним від наркотиків.

Ігнорування цього, це є питання ризику і загрози щодо командування Збройних сил, міжнародної діяльності України. Не дай Боже, щоб до цього могла долучитися людина з наркотичною залежністю, – наголосив Порошенко.

До речі, виступаючи за ним, представники VADA розповіли, що “результати, напевно, будуть на початку наступного тижня, тому що на цю процедуру потрібно від 48 до 72 годин”.

Варто зазначити, що незграбні пояснення штабу Зеленського його відмови від сьогоднішнього тесту викликали сподівану реакцію у багатьох політичних та громадських експертів.

Зокрема відомий блогер Мирослав Олешко, без особливих вагань, заявив у Фейсбук, що штаб Зеленського від імені екс-лідера молодіжної Партії Регіонів визнав, що їх кандидат – наркоман.

“Було питання в здачі аналізів – аналізи здали. Хто вже як здав: хто здавав в незрозумілому медпункті, а хтось – в лабораторії”, – сказав він.

Ні! Це була клініка російського бізнес -партнера Зеленського, контракт між ними був на 6 млн доларів, що підтвердила кіпрська офшорка Зеленського, – обурився блогер.

А Володимир Кличко,  боксер, який перемагав представляючи Україну на міжнародній арені, за словами Олешко, вивів афериста на чисту воду.

Політолог Олександр  Палій теж вважає, що після відмови Зеленського здати реальні аналізи на наркотики, більшості тверезомислячим людям стало зрозуміло – таки так, наркоман.

Інакше неможливо пояснити його поведінку. Адже, якби він не був наркоманом, він мав би бігти першим на аналізи, аби довести власну невинуватість в очах виборців.

Питання – ЩО САМЕ з наркотиків вживає Зеленський?, – цікавиться експерт.

І ділиться спостереженнями про відео, де є  спілкування Зеленського з журналістами, економістами 31 березня, на якому , на його думку, видно, що той не може сконцентрувати думки довше кількох секунд.

На прес-конференції Зеленського за наслідками першого туру він несподівано починає дивно шкрябати собі обличчя біля носа,  – продовжує Палій.

Як стверджують медики, найбільш характерним при кокаїнових галюцинаціях є відчуття дрібних комах під шкірою, зокрема в районі носа. У зв’язку з цим на шкірі можуть бути розчухи і порізи, зроблені в спробі витягти їх.

Водночас, ймовірне вживання кокаїну не заперечує можливості одночасно вживати інші, зокрема психотропні речовини.

Безумовно, людина, яка уникає обстеження на вживання наркотиків, не може бути кандидатом у Президенти. В разі наркоманії главою держави керуватиме той, хто видає йому дозу, а це смертельно небезпечно для країни, – резюмує політолог.

Політексперт Олеся Яхно, аналізуючи приховування від публічних контактів Зеленського його командою , відзначила, що їй цілком зрозуміло, чому члени команди і політичні прихильники Володимира Зеленського всіляко проти дебатів і взагалі будь-якого змістовного формату розмови їхнього кандидата.

Вони проти не тільки з політтехнологічної точки зору – маю на увазі можливе скорочення рівня підтримки, як тільки ЗЕ конкретизує свою позицію з різних питань (НАТО, мова, війна, МВФ, тощо), а також можливий завал кампанії, якщо раптом виявитися неспроможність кандидата навіть на рівні мови опису ситуації, – робить вона висновок.

Але як виявилося неспроможність Зеленського, про яку говорила пані Олеся, виявилася вже на рівні здачі аналізів.

Експерти ж прогнозують, що, незважаючи на невисоку критичність прихильників Володимира Зеленського в оцінці свого кандидата, він неодмінно втратить у своєму передвиборчому рейтингу.

А попереду ще дебати…

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...