У Греції народилось немовля “трьох батьків”

102

Лікарі в Греції та Іспанії розказали, що використали генетичний матеріал трьох людей, аби вилікувати від безпліддя жінку й дати їй можливість народити дитину. Про це із посиланням на ВВС пише Укрінформ.

32-річна пацієнтка з Греції пережила раніше чотири невдалі спроби штучного запліднення. Тепер жінка стала матір’ю, але її син має невелику кількість свого генетичного матеріалу від жінки-донора, оскільки мітохондрії мають власну ДНК.

Хлопчик народився у вівторок. Мати й дитина вагою 2,9 кілограма наразі добре почуваються.

Лікарі стверджують, що зможуть допомогти безплідним парам в усьому світі.

“Ми дуже пишаємося тим, що оголошуємо про міжнародну інновацію у сфері допоміжної репродукції, і зараз ми маємо можливість зробити народження дитини реальністю для жінок з декількома невдалими спробами штучного запліднення, або рідкісним генетичним захворюванням мітохондрій”, – заявив доктор Панагіотіс Псафас, президент Інституту життя в Афінах.

За матеріалами видання, грецька команда працювала спільно з іспанським центром Embryotools, який оголосив, що в дослідженні беруть участь ще 24 жінки, а вісім ембріонів готові до імплантації.

Експериментальний метод штучного запліднення використовує яйцеклітину від матері, сперму від батька та іншу яйцеклітину від жінки-донора. Його розробили для допомоги сім’ям, які страждають від генетичних мітохондріальних захворювань, що передаються від матері до дитини.

Утім, деякі експерти з Великої Британії твердять, що процедура викликає етичні питання і її не можна було застосовувати.

“Я занепокоєний тим, що не доведена необхідність видалення генетичного матеріалу з яєчників жінки й трансплантації його в яєчник донора. Ризики цієї техніки достеменно невідомі, хоча їх можна вважати прийнятними, якщо їх застосовують для лікування мітохондріальних хвороб, але не в цій ситуації”, – коментує подію Тім Дідж з Оксфордського університету і директор організації “Партнерство з родючості”.

“Пацієнт може зачати, навіть якщо просто пройде ще один цикл штучного запліднення”, – додав він.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...