«Гопник» і «хам», – соцмережі вибухнули у відповідь на витівку Зеленського

329

Телефонне хамство Володимира Зеленського не вплине суттєво на його рейтинги. Проте тих, хто ще вагався, за кого проголосувати, поведінка шоумена може відлякати та змусити або проголосувати за чинного президента, або взагалі не прийти на вибори.

У четвер відбулися своєрідні «дебати» між кандидатами у президенти Петром Порошенком та Володимиром Зеленським. Щоправда, не особисто, а телефоном. До студії телеканалу «1+1», програми «Право на владу» несподівано завітав президент Петро Порошенко. Як заявив Порошенко, він нарешті прийняв запрошення журналістів цієї програми, плануючи поспілкуватися зі своїм опонентом Володимиром Зеленським.

Проте, з’ясувалося, що той перебуває у Франції, очікує сьогоднішнього прийому у президента Макрона. Тому Зеленський включився телефоном. Шестихвилинна розмова двох кандидатів мало нагадувала цивілізовані дебати: Зеленський відповідав досить грубо, постійно перебивав президента, а потім і взагалі кинув трубку.

Соціальні мережі буквально вибухнули обуренням на адресу Зеленського. Найбільш м’які епітети, яким його нагороджували – «гопник» та «хам», порівнюючи Зеленського з Януковичем, причому на користь останнього. На думку користувачів, пристойній ввічливій людині неприпустимо так поводитися, надто, коли він є кандидатом у президенти.

Свої думки висловили і відомі журналісти та політики. Так, на думку Мустафи Найєма, Зеленський продемонстрував манери «борзого дев’ятикласника за гаражами».

«Думаю, це надовго. Як би його прихильники не переконували себе, що «це тільки під час кампанії», «зараз так треба, а потім буде інакше», – не буде. Він звик і буде так говорити з журналістами, опонентами, з підлеглими. А прийде час – і з прихильниками», – переконаний народний депутат.

Інші експерти звертають увагу на те, що на цьому контрасті – виважений спокійний Порошенко і істеричний Зеленський, – чинний президент опинився у більш виграшній ситуації. Також аналітики відзначили ще один суттєвий недолік Зеленського: він продовжує вперто говорити російською мовою, за що, до речі, Порошенко його тонко «потроллив».

Зі свого боку, прихильники Володимира Зеленського вважають, що нічого страшного не відбулося: стиль артиста цілком відповідає очікуванням його прихильників.

Співвласник Інституту майбутнього Юрій Романенко навіть порівняв Порошенка та Зеленського з персонажами твору «Мауглі».

«Зеленський включив «Беня-стайл», який комусь здається хамуватим, але багатьом це подобається. Це простий настирний пацан. А Зеленський такий і є. Він з простого пацана, Володі, став Володимиром Олександровичем. А Порошенко ніяк не може перелаштуватися. Це їх біда. Образ старого вовка і молодого вовка – дуже чіткий. Акєла намагається домінувати, але він вже промахнувся», – вважає Романенко.

У пересічних прихильників Зеленського єдиний аргумент: Порошенко свого часу його образив, називав маріонеткою Коломойського та іншими негарними словами, і тепер Зеленський має повне моральне право грубо розмовляти зі своїм опонентом. Додатковим аргументом для адептів шоумена стало відео, яке буцімто було розміщене на телеграм-каналі президента, в якому Зеленського збиває вантажівка. Незважаючи на те, що команда чинного президента заперечує причетність до виготовлення цього відео-продукту «на грані фолу», прихильники керівника «95 кварталу» впевнені у зворотному.

Так чи інакше, прихильникам Зе стало все складніше виправдовувати витівки свого непередбачуваного кандидата. Хоча, на думку політологів, ця телефонна розмова суттєво не вплине на настрої його виборців.

«На ядерних прихильників Зе та ярих противників Порошенка це ніяк не вплине. А от на тих, хто вагається, ще може вплинути. Але вони будуть визначатися ближче до 21 квітня. Що стосується Порошенка, то це спроба зламати хід вже програної кампанії. Його електорату це сподобається, адже Порошенко проявив себе в цій ситуації як боєць, проте ситуацію не змінить», – заявив «Голосу» політолог Володимир Фесенко.

На його думку, жодних пристойних дебатів при такому рівні спілкування не буде. Але більшість експертів вважає, що питання дебатів залишається актуальним, і їх необхідність навіть посилюється. Проте, схоже, що у штабі Зеленського думають, як би уникнути цих дебатів. Саме тому звучать пропозиції щодо «телемосту», умисне плутаються дати – 14 або 19 квітня. Зважаючи на все це, а також після вчорашньої розмови двох претендентів на найвищу посаду в країні, вірогідність того, що вони таки зустрінуться віч-на-віч, стає все меншою.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100