“Народний одобрямс” під офісом Зеленського, або чому «нове обличчя» практикує старі політичні методи?

360

Днями біля  одного з офісів кандидата в президенти Володимира Зеленського вже з 16 години  було велелюдно, як під час  мітингу на Майдані. Більшу частину «тусовки» складали люди  переважно пенсійного віку, які розташувалися поблизу входу до будинку, який охороняв невеликий наряд поліції.

Хто за кого і за що?

До трохи  меншої частини входили молодики студентського віку спортивної зовнішності та у відповідній екіпіровці, які вигідно розташувалися трохи вище від офісу.

Зовсім невеликою групою, приблизно до 100 чоловік, мітингували люди, які прийшли до штабу Зеленського на заклик блогера Мирослава Олешко. Він і ще один  блогер Андрій «Полтава» разом з політологом  Олександром Палієм та своїми однодумцями вимагали від лідера президентських перегонів все-таки здати аналізи для проведення тесту на алко та наркозалежність і нарешті чітко прояснити своє відношення до Росії ,  плани щодо стримування її агресії, а також гарантій участі в передвиборчих дебатах з Петром Порошенко.

Як пояснив Олешко, напередодні він закликав у соцмережах всіх бажаючих прийти до офісу Володимира Зеленського на 17 годину.

Він себе в серіалі подає, як слуга народу. Тому головна ідея цього  – “слуга народу, досить ховатися, вийди до народу, вийди і поговори з ним”. Дай відповідь на питання, чому ти так здавав аналізи… Він говорив, що вони незалежні, але виявилося, що ці аналізи він здавав в клініці свого російського бізнес-партнера Пальчевського. Потім виявилося, що дати там не вірно вказані на документах по аналізах і так далі”, – обурювався  на акції Олешко.

За його словами, Зеленський фактично обдурив суспільство і йому знову потрібно пройти аналізи, щоб довести, що він не наркозалежний.

І поки блогери гуртували своїх прихильників біля входу до офісу , пенсіонери розгорнули плакати  з надписом: Зрадників України – за грати, або..  туди ж – «свинарчуків». Дехто з них в розмовах стверджували , що вони прийшли мітингувати проти корупції. Хоча, коли їм задавали питання про 300 гривень за участь у цій акції, вони з душевної простоти заявляли, що це зовсім інша справа.

І справді, оглядаючи цей натовп змучених безгрошів’ям стареньких, які приплентались бозна-звідки, а багато з них і з паличками, починаєш внутрішньо погоджуватися з таким абсурдом, розуміючи, що для таких знедолених ці 300 гривень –  можливо нагода хоча б декілька днів харчуватися нормально.

Шкода, що за ці копійки цинічні політичні ділки змушують стареньких волати під їхню диктовку. Хоча багато хто з них, доведених до відчаю мізерними пенсіями, робили це цілком щиро, звинувачуючи у всіх своїх бідах чинну владу, але в силу свого віку не розуміючи , що вони стали зручною масовкою для демонстрації «всенародної підтримки» кандидата Зеленського.

Про те, що старенькі «топили» саме за Зеленського було очевидно зі змісту їх наглядної агітації, та й в розмовах вони активно його захищали. Загалом же, ймовірно, штабу претендента вдалося зібрати близько 500 «фанатів» похилого віку, яким довелося зображувати «одобрямс» не менше 4 –х годин поспіль.

Тітушок, які стояли окремо і на початку ні у що не втручались, вдалося нарахувати до двохсот. А поліція, як не дивно , повідомила про три сотні учасників в цілому.

За всіма зовнішніми ознаками присутніх акція нагадувало звичайний “платний” мітинг – неохайні особистості, схожі на бездомних, бабусі, тітушки. Цікаво , що значна частина пенсіонерів навіть плуталась у питанні до кого і навіщо вони прийшли, а молодики криво усміхаючись відповідали , що «вони тут прогулюються».

Проте, як тільки надійшла  команда, «прогулянка» різко скінчилась і вони зловісно  посунули  на учасників акції, які виступали з плакатами з вимогами до Зеленського.

Дивно, що журналісти деяких видань побачили у цьому лише  зіткнення учасників різних акцій.

У Києві під офісом кандидата у президенти, шоумена Володимира Зеленського побилися учасники двох акцій, на яких зібралися прихильники та противники актора,- повідомляє, зокрема, Громадське.

Бійка почалася після того, як учасники акції?!(тітушки –ред.) на підтримку Зеленського відібрали плакат у опонентів. Правоохоронці вивели учасників бійки з натовпу, – інформують представники «незаангажованих» ЗМІ.

У прес-службі поліції Києва, коментуючи інцидент, заявили, що під час заходу двоє невідомих підійшли до групи осіб, які тримали в руках плакати, пошкодили їх і почали штовханину, провокуючи при цьому бійку.

Цікаво, що цього ж дня кількома годинами раніше штаб кандидата на своїй сторінці в  Facebook повідомив, що і біля їх офісу в Печерському районі зібрався натовп. людей, разом з якими прибули знімальні групи кількох телеканалів.

«Ми намагаємося не реагувати на все, що відбувається», – розповів член виборчого штабу.

 Як розповіли у Зеленського, вони не знають цілей і мотивів людей, які зібралися біля офісу. При цьому вони стверджують, що кількість людей постійно збільшується.

А за день до цього команда Зеленського написала  в соцмережах, що увечері 9 квітня під одним з офісів цього політика в Києві плануються провокації. За їх даними,  у вищих навчальних закладах столиці начебто набирають студентів для участі в акції і пропонують за це гроші.

Тобто у штабі кандидата всіляко намагалися відмежуватися від підозр у приналежності до організації цієї акції.

У той же час, в прес-службі Київської міської державної адміністрації  повідомили, що столичну владу попередили про проведення масового заходу.

Заявку подали 3 організатори: “Український комітет по боротьбі з корупцією”, “Союз офіцерів України” і голова Всеукраїнської профспілки сфер комп’ютерної та інформаційної технологій.

Місце проведення мітингу – вулиця Новоселицька, 7. Мета – “захист трудових прав громадян і боротьба з корупцією”.

В акції, яка була заявлена безстроковою, за анонсом організаторів мали взяти участь до 2 тисяч осіб.

Як повідомили у Київській міській державній адміністрації, один із заявників акції – “Союз офіцерів України”, керівником якої зазначений Шевченко А.В. Така організація не зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, проте інформація про неї міститься в мережі. Виявилося також, що Шевченко А.В є – 62-річним депутатом Василівського районного ради Запорізької області.

На своїй сторінці в соцмережі чоловік називає себе головою Запорізької обласної ГО Союзу офіцерів України, керівником південного регіону України ГО “Українського комітету по боротьбі з корупцією” та активним учасником Революції гідності.

На сайті “Союзу офіцерів” в 2014 році Шевченко представляли як “капітана запасу Міністерства внутрішніх справ.

У  розмові з журналістами після виходу з  офісу Зеленського Шевченко підтвердив, що причетний до акції і сказав, що на даний момент організатори принесли команді кандидата “заяви про розкрадання державних грошей на мільярди”, але відмовився від будь -яких коментарів про те, що відбувається під офісом , пославшись на зайнятість…

Ще один “організатор заходу” – голова Всеукраїнської профспілки працівників сфер комп’ютерної та інформаційної технологій. Схоже, що  це був  Олександр Товстенко, відомий тим, що на початку 2019 року «накатав»  скаргу на главу Національної громадської телерадіокомпанії Зураба Аласанію, за якою керівництво “Суспільного” вирішило звільнити Аласанію. Є також інформація, що Товстенко причетний до політсили, близької до кума президента Росії Віктору Медведчуку.

 Представниця ж Всеукраїнської профспілки «Рідна земля» Олена Дума  заявила журналістам, що біля офісу відбувається мирна акція на яку прийшли люди , щоб висловити невдоволення станом речей в нашій країні, зловживаннями та корупцією. Також вони прийшли до кандидата в президенти Украиїни, щоб передати йому свої вимоги.

При цьому вона обмовилась, що «ці 3 тисячі людей , яких ви тут бачите уже були на мітингах та інших акціях, зверталися до чинного президента України, який у належні строки жодним чином на ці звернення не відреагував».

 Отже за відсутності будь-якої реакції діючої влади ми змушені були звернутися до кандидата в президенти з пропозицією вивчити і проаналізувати представлені документи для подальшої передачі в МВС та ГПУ з вимогами про внесення їх в ЄРДР. Зеленський пообіцяв сприяти прискоренню розгляду переданих справ і документів, – розповіла активістка.

Характерно, що 3 тисяч учасників, вказаних нею на акції не було і близько, і звідки взялася ця цифра, невідомо. Можливо з відомостей про оплату мітингарів ?

Політолог Олександр Палій, коментуючи для Голосу-Інфо  мету своєї участі в акції, зауважив: «Оскільки Зеленський  не здав аналізи у лабораторії, якій можна довіряти  і не збирається, я особисто роблю висновок, що він наркозалежний. І що олігархат пхає нам реального наркомана на посаду президента, яким можна маніпулювати, завдяки його хворобливій слабкості.

Я вважаю, це просто смертельна загроза для країни. І це означає, що треба вжити всіх заходів, провести якусь примусову експертизу, видати якесь розпорядження. Тому що у нас в Конституції передбачено статтею 108, що президентом не може бути людина, яка неспроможна в сенсі психічного здоров’я. звичайно, що така неспроможність, зокрема, передбачає і наркоманію.

А поки ми зібралися з прихильниками, щоб висловити свою позицію і привернути до неї увагу всіх українців, – пояснив Палій.

Як це було

Хронологічно ж події під офісом Зеленського розгортались наступним чином.

Десь о 16 вулицю Новоселицьку під офісом Зеленського заповнили натовпи пенсіонерів і тітушок, які не перетинались. На запитання що вони тут роблять більшість з  учасників не можуть нічого пояснити. Організатори кажуть, що вийшли проти корупції. Дивувало, чому до штабу Зеленського, але – чому б і ні?

Близько 16:30 делегатів від «мітингувальників» запросили у штаб на перемовини.

О 17 до штабу Зеленського сходяться вже блогери і політологи: Мирослав Олешко, блогер Полтава , політолог Олександр Палій зі своїми групами підтримки, які кажуть, що мітинг “проти корупції” організував Зеленський, щоб дискредитувати акцію, організовану блогерами. Вони кажуть, що мають  аргументи , щоб стверджувати про те, що акція  “проти корупції” проплачена.

Після 17-ї, , тітушки, як вже згадувалося, раптом  напали на учасників акції від блогерів і намагалися вирвати у них плакати з написами проти Зеленського. Поліція оперативно затримала порушників порядку, якими виявилися  ніде не працюючі кияни – 24 і 25 років. На правопорушників склали протоколи за дрібне хуліганство і відпустили.

Вже після 20-ї делегати від “антикорупційного мітингу” вийшли зі штабу Зеленського. Кажуть, що вимоги передали і їх у них прийняли. Штаб Зеленського вирішив офіційно  нічого  коментувати. Лише начальник штабу Іван Баканов, проводжаючи делегатів, зауважив, що вони «докладуть зусиль» для виконання переданих вимог.

До речі протягом акції в розмовах пенсіонерів було чути, що їм сказано стояти до 20 –ї . Судячи з усього команди надходили від делегатів, які побували в штабі Зеленського, бо одразу ж після їх виходу мітинг стрімко згорнувся і пенсіонери потужною колоною  вирушили у напрямку метро Видубичі. За ними в тому ж напрямку потягнувся і чималий загін тітушок.

Показовим також є синхрон у проведенні «антипорошенківських» акцій. Нагадаємо, що того ж дня в ту ж саму 17 годину у Києві активісти “Нацкорпуса” і “Нацдружин” влаштували акцію “Вдуй Свинарчукам” з пікетуванням Адміністрації Президента та силових відомств (СБУ, ГПУ та МВС).

Не дивно, що  валізи з агітацією проти Порошенка чарівним чином, «посвітившись» деякий час  під офісом Зеленського, переїхали на Банкову, де продовжили гастролі у якості «реквізиту» на мітингу націоналістів. І тут вже  хочеться запитати: «Невже режисери цих спектаклів вважають українців  настільки наївними і «неспостережливми».

Версії

Найвірогідніше мітинг пенсіонерів і тітушок  організував штаб Зеленського. З метою відволікти увагу від акції прихильників Порошенка. Підтвердженням цього є те, що мітингувальники зібрались біля штабу Зеленського, а критикували Порошенка.

Представники штабу принагідно продемонстрували, начебто  відкритість до активістів. Прийняли вимоги і пообіцяли відреагувати. Хоча яке відношення вони мали до цих вимог – не ясно. Тому ця історія все ж дуже скидається на поганенький спектакль у стилі: «Ми вас почуємо.»

Але, щоб заплутати сліди, команда ЗЕ залучила до організації акції  третю силу.. На користь такої версії говорить те, що організатор мітингу Олена Дума у минулому мала відношення до політичних організацій, які не асоціюють з жодним з кандидатів.

Швидше за все, організація подібних мітингів і є джерелом доходів її, а також співорганізаторів мітингу. Бо якщо спробувати знайти в інтернеті та соцмережах сліди їх бурхливої громадської діяльності, виявиться, що там про це майже нічого немає. Отже вони – формальні ГОшки, які  реєструються тисячами для виконання якихось тимчасових завдань, а простіше, займаються банальним заробітчанством.  

Але як би там не було, такі акції створюють інформаційну димову завісу, відволікаючи увагу суспільства від надзвичайно важливих питань, на які від кандидата Зеленського відповіді україїнці так і не почули.

Про це наголошував під час акції і відомий блогер та телеведучий Андрій Карпов (Полтава).

“Існує думка, що “ми можемо будь-якого президента обрати, і якщо він нам не сподобається, то ми його винесемо”. Я хочу нагадати, що у нас уже був подібний  варіант. Винос Януковича нам коштував 100 життів на Майдані, 13 тисяч загиблих, окупації Криму і розгромленої окупованої частини Донбасу. Скільки нам буде коштувати винести кандидата, який взагалі не зрозуміло хто? Я розумію, що Порошенко не ідеальний. Але він чітко каже, куди ми будемо йти”, – пояснив Карпов

“Хто такий Зеленський? Він грає роль зараз? Чому він не спілкується з нами, з блогерами, з журналістами? Що він взагалі думає? Хто ця людина, скажіть? Зараз це просто, не те що в політиці, для мене це людина-загадка, “чорний ящик”. І я боюся, що це може бути ящик Пандори”, – відзначив блогер.

Напередодні  акції блогер Андрій Луганський, , згадуючи події початку окупації Донбасу написав у Фейсбук: «Сьогодні сюрреалізм того, що відбувається в моїй країні мене лякає також, як і в 2014-му. Але масштаб подій непорівнянний. Якщо в 2014-му ми переїхали зі своїми питаннями до себе в Україну, переселилися разом з сім’ями, то в 2019-му моєї України може і не бути …

9 квітня в Києві я йду до офісу Володимира Олександровича Зеленського о 17-00 за адресою «вулиця Новоселицька, 7» щоб задати свої питання і отримати на них відповіді.

І я вам скажу так, грунтуючись на власному досвіді луганчанина переселенця, якщо ми відповідей не почуємо, якщо відповідей на питання немає, то нас знову чекає жопа. Або навіть гірше …, – констатує Луганський.

На жаль з відповідями від команди Зеленського, вже не кажучи про самого кандидата так і не склалось. Тому у дні, які залишилися до голосування у другому турі вкрай  важливо, щоб “кіт у мішку”, якого зараз намагаються продати суспільству, нарешті виліз із цього мішка, продемонстрував себе, свою позицію, щоб люди чітко побачили, кого саме вони обирають.

Нещодавно у «Фейсбук» з’явився  мем, який стрімко набирає популярність: «Вова, ну скажи хоч слово»… І якщо ці слова ми не почуємо, то шкода країну, де виборці готові голосувати за порожнє місце.

На жаль сподівання Зеленського на  «піпл схаває» і що такі собі дрібні «шахер – махери» будуть проігноровані, можуть справдитися, про що свідчать дані останнього соціологічного опитування. Шкода, що  в Україні ще немало людей, які не бачать, що його команда доволі грубо створює ілюзію політика нового формату, а в реальності діє , як політики – гопники старого вишколу. Що вчергове підтвердилося 9 квітня під офісом «народного»  кандидата у президенти.

Треба зазначити, що багато хто  з експертів побачили в  недавніх подіях біля офісу Зеленського з імітацією «всенародної підтримки» використання старих брудних політтехнологій, що повністю йде у розріз із малюванням образу «нового політика».

Лицемірство  влади, відточене за роки незалежності стало звичним інструментом маніпуляції українцями. Та в цьому випадку поведінка команди Зеленського й самого кандидата можна розцінювати як лицемірство подвійне. Бо звинувачуючи у всіх гріхах чинну владу, вона не цурається традиційних непрозорих методів боротьби з цинічним використанням проблем зубожілого населення країни.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100