Убивці мера Старобільська сидітимуть довічно

79

Двох учасників організованої групи в резонансній справі замовного вбивства Старобільського міського голови на вимогу прокуратури їх засуджено до найсуворішого покарання.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

Верховний суд залишив без змін вироки Старобільського районного суду Луганської області та Луганського апеляційного суду, яким одного з вбивць Старобільського міського голови Володимира Живаги на вимогу прокуратури засуджено до найсуворішого покарання – довічного позбавлення волі, а його спільника – до 15 років за ґратами. Вказаним особам інкриміновано ч. 3 ст. 28, п. п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні.

Матеріали стосовно організатора цього замовного вбивства виділено в окреме кримінальне провадження, його оголошено в розшук. Усі члени організованої злочинної групи, які скоїли замовне вбивство, були жителями Луганської області.

Рішення Верховного суду є остаточним та оскарженню не підлягає.

Як повідомлялося, Володимира Живагу вбили 22 лютого 2016 року. Чоловік дістав смертельні вогнепальні поранення в голову і шию.

Під час судового розгляду працівниками прокуратури було доведено, що вчиненню злочину передувала довготривала підготовка: злочинці вели спостереження за об’єктом нападу, вивчали його розпорядок дня, місця перебування, а також проводили тренувальні стрільби.

У подальшому за вказівкою організатора замовного вбивства один із учасників організованої злочинної групи, у вечірній час доби, коли Володимир Живага вийшов з приміщення Старобільської міської ради, здійснив три постріли з вогнепальної зброї. Співучасник вбивства чекав в автомобілі, на якому злочинці втекли з місця події.

За вбивство Старобільського міського голови виконавці отримали від організатора злочинної групи винагороду в розмірі 10 тисяч доларів США.

Крім того, слідством встановлено, що один із фігурантів у справі вбивства Живаги також причетний до скоєння іншого злочину – замаху на умисне вбивство голови Марківської районної державної адміністрації та його дружини (ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5, 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України). У вересні 2014 року фігурант здійснив постріл із гранатомета РПГ-22 у житловий будинок посадовця, внаслідок чого потерпілим були спричинені тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...