Ізраїльський зонд «Берешит» розбився під час посадки на Місяць

94

Перший ізраїльський місячний посадковий апарат «Берешит» зазнав аварії при посадці на місячну поверхню в північній частині Моря Ясності. Трансляція операції посадки велася на Youtube, інформує Ukr.Media.

«Берешит» мав здійснити м’яку посадку на Місяць у північно-східній частині Моря Ясності, де знаходиться одна з магнітних аномалій, в декількох сотнях кілометрів від місць посадки «Аполлона-15» і «Аполлона-17». Операція йшла за планом до висоти в 149 метрів від поверхні, коли головний двигун зонда несподівано виключився і відбулося перезавантаження бортового комп’ютера — після чого апарат впав на поверхню Місяця.

«Ми не змогли, але ми безумовно старалися, — заявив південноафрикансько-ізраїльський мільярдер Морріс Хан, один з головних спонсорів проекту. Прем’єр-міністр Нетаньяху звернувся з втішною промовою до ізраїльтян з Центру управління польотом, звідки він спостерігав за примісяченням, сказавши: «Якщо в перший раз у вас не виходить, ви намагаєтеся знову».

«Ми втратили апарат. До нещастя, ми не змогли здійснити успішну посадку», — сказав Офер Дорон, представник компанії Israel Aerospace Industries, яка підтримувала проект.

Посадка планувалася на 19:25 за Гринвічем (22:25 за київським часом). У разі успіху SpaceIL стала б першою приватною компанією, а Ізраїль — четвертою країною, яка забезпечила м’яку посадку космічного апарата на Місяць. Однак зонд все одно вже увійшов в історію — він став першим приватним космічним апаратом, який облетів Місяць і вийшов на навколомісячну орбіту.

Попри проблеми, інженери проекту SpaceIL до останнього моменту продовжували боротьбу за успіх місії. Двигун, що вийшов з ладу, вдалося запустити знову, поки в процесі посадки контроль над апаратом не був втрачений остаточно. Погасити швидкість при підльоті так і не вдалося. Перед тим, як розійтися, співробітники Центру управління польотом стоячи заспівали гімн Ізраїлю «Наша надія».

На поверхню природного супутника Землі доставлені прапор Ізраїлю, записи промов першого ізраїльського прем’єр-міністра Бен-Гуріона і інші реліквії. В ході перельоту до Місяця і польоту навколомісячною орбітою отримані дані, які будуть використані при подальших розробках.

Ізраїльський зонд «Берешит» розбився під час посадки на Місяць.
Ізраїльський зонд «Берешит» розбився під час посадки на Місяць.

Старт місії відбувся 22 лютого 2019 року. Апарат був створений ізраїльською некомерційною організацією SpaceIL в рамках конкурсу Google Lunar XPRIZE, однак після того, як конкурс був закритий, команді розробників все ж вдалося зібрати необхідні кошти для продовження роботи і оплати запуску.

Стартова маса зонда становила 585 кілограмів (з яких 160 кілограмів припадає на сам апарат), а його розмір у поперечнику разом з розкритими посадковими опорами становив 2,3 метра, що робить його найменшим апаратом, які коли-небудь запускалися до природного супутника Землі. Зонд ніс на собі шість 8-мегапіксельних кольорових камер, магнітометр, цифрову капсулу часу і лазерні кутові відбивачі.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100