Літак Stratolaunch успішно здійснив свій перший політ

116

Система повітряного старту Stratolaunch — двофюзеляжний літак з найдовшим крилом у світі — зробила свій перший успішний політ, стартувавши з аеродрому в пустелі Мохаве. На офіційних інформаційних ресурсах компанії повідомлення про успіх ще не з’явилося, однак сам політ потрапив у поле зору фотографів, інформує Ukr.Media.

Stratolaunch розроблявся компанією Stratolaunch Systems, одним із засновників якої був співзасновник Microsoft Пол Аллен. Він позиціонується як система «повітряного старту» для запуску ракет і космопланів, що дозволяє ефективно вибирати траєкторію ракет і використовувати менше палива для них. Він являє собою двофюзеляжний літак, розмах крила якого становить 117,3 метра: це робить його літаком з найдовшим крилом у світі. Маса системи становить 226,8 тонни, а максимальна злітна маса — 589,7 тонни. Раніше літак вже зробив серію швидкісних пробіжок по злітно-посадковій смузі, досягнувши під час випробувань швидкості відриву передніх стійок шасі, а 13 квітня 2019 року він здійснив свій перший успішний політ.

Літак Stratolaunch успішно здійснив свій перший політ.
Літак Stratolaunch успішно здійснив свій перший політ.
Літак Stratolaunch успішно здійснив свій перший політ.

Передбачається, що за один політ літак-носій зможе піднімати в повітря до трьох ракет Pegasus XL, що дозволить здешевити запуски. Раніше компанія Stratolaunch Systems працювала над власними апаратами для доставлення вантажів на орбіту, зокрема над ракетами MLV і MLV Heavy, а також гіперзвуковими космопланами Hyper-A і Hyper-Z і водневим двигуном PGA, однак незабаром, після смерті Пола Аллена, компанія вирішила відмовитися від подальших розробок у цих галузях.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100