“Фукусіма-1”: японські фахівці почали витягати паливні стрижні з третього реактора АЕС

224

Японські фахівці в понеділок приступили до проведення робіт з вилучення невикористаних паливних стрижнів зі спеціального басейну на третьому реакторі аварійної АЕС “Фукусіма-1”.

Про це повідомила компанія-оператор станції Tokyo Electric Power (TEPCO), передає УНН з посиланням на матеріал журналу Time.

В ході першого етапу операції планують вилучити сім паливних збірок, ризик пошкодження яких найбільш низький. Спочатку їх перемістять в контейнер для транспортування, а потім в інший басейн, розташований на території станції, але за межами будівлі реактора. Роботи повинні завершитися до кінця цього місяця. Їх проведення спочатку було заплановано на 2015 рік, однак з різних причин, пов’язаних з безпекою, неодноразово відкладалося.

Всього в басейні третього реактора знаходяться 566 паливних стрижнів, в тому числі 514 використаних. Вилучення решти збірок передбачається почати в червні, а цілком операцію в TEPCO розраховують завершити тільки протягом 2020 року. Після третього реактора японські фахівці зможуть приступити до виконання аналогічних робіт на першому і другому реакторах, які постраждали найсильніше.

Нагадаємо, аварія на АЕС “Фукусіма-1” сталася у березні 2011 року: удар цунамі вивів з ладу системи енергопостачання і охолодження. В результаті в реакторах трьох енергоблоків ядерне паливо розплавилося і пропекло їхні захисні корпуси. Це супроводжувалося вибухами водню, які пошкодили і четвертий енергоблок. Стався викид великого обсягу радіоактивних речовин, що призвело до зараження прилеглих до станції районів.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...