Лукашенка запросили на обід до Брюсселю

328

Президента Білорусі Олександра Лукашенка запросили 13-го травня на обід під головуванням президента Європейської ради Дональда Туска з нагоди відзначення 10-ої річниці «Східного партнерства» в Брюсселі. Про це пише Радіо Свобода.

Лукашенка запросили разом з главами інших п’яти східних партнерів – Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України. Декілька джерел в ЄС підтвердили цю інформацію кореспондентові видання.

Водночас в ЄС не очікують, що Лукашенко приїде особисто, а натомість, ймовірно, Мінськ буде представлений міністром закордонних справ Володимиром Макеєм, який був на саміті «Східного партнерства» у 2017 році.

Нагадаємо, проти Білорусі, президентом якої впродовж 25 років є Олександр Лукашенко, в 2010 році були запроваджені санкції ЄС, через репресії після президентських виборів у грудні 2010 року.

Але у лютому 2016 року у відповідь на звільнення всіх політичних в’язнів у серпні 2015 року, Євросоюз зняв більшість санкцій з країни. Зокрема, були скасовані замороження рахунків і візові обмеження проти 170 білорусів, серед яких був і Лукашенко, а також санкції проти 14 компаній.

ЄС започаткував «Східне партнерство» у 2009 році.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100