Як у світі відзначають Першотравень?

202

Сьогодні в Україні і багатьох країнах світу відзначають Першотравень, або День праці. Про це пише Укрінформ.

Наразі день 1 Травня, так чи інакше, святкують у понад 80 країнах світу. При цьому назви цього свята різні: День праці, День весни, Травневий день, Свято весни і праці, Свято встановлення 8-годинного робочого дня і, навіть, День конвалій.

Ще 55 країн світу святкують День Праці в інші дні року. Так, у США він припадає на перший понеділок вересня, а у Японії на 23 листопада. У Австралії «Восьмигодинний день» у різних штатах відзначають у різні дні.

Водночас, різняться і назви, й традиції святкування Першотравневих свят. Наприклад, Французи відзначають День Жанни д’Арк, День королеви (Діви Марії) та День конвалій; у англійців день 1 травня асоціюється з Травневим деревом, Зеленим Джеком, Робін Гудом і проводиться як костюмоване народне гуляння; в Іспанії – Зелений Сантьяго, свято закоханих і квітів; у скандинавських країнах у ніч на 1 травня (Вальпургієву ніч), розпалюють багаття, водять хороводи, щоб відвадити тролів та відьом, а сам день називають Днем зозулі. А от у Швейцарії, Чехії, Словаччині, Угорщині перед вікнами дівчат та коханих висаджують травневі дерева.

В Україні щодо Дня праці й досі точаться дискусії. Проте, нині політична складова цього дня поступово відходить, а сьогоднішній день перетворюється на можливість відпочити і насолодитися приходом весни.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...