Коні живі і ні в чому не винні!

1 276

В кінці квітня низкою українських медіа пройшла інформація про те, що на двох кінних заводах від нестачі кормів гинуть коні. Мова йшла, зокрема, про Дніпропетровський кінний завод. Також цю інформацію активно поширювали в соціальних мережах та навіть народний депутат Ігор Луценко написав про те, що планує написати депутатське звернення з цього питання.

«Голос-інфо» вирішив розібратися в цій ситуації.

За нашою інформацією, 12 квітня 2019 року в Києві зібралися представники 12 філій Державного Підприємства «Конярство України», щоб прозвітувати про виконану роботу та спільно пошукати вихід з кризової ситуації в галузі. Ситуація наразі дійсно критична: підприємство за даними системи YouControl з жовтня 2015 року перебуває в стадії банкрутства. Але це означає, що підприємство на цей момент знаходиться під потрійним наглядом та на постійному контролі – то чи може бути, щоб відбувалися настільки жахливі речі, про які пишуть в медіа?

Трохи історії: в 2010 році з метою розвитку конярства в Україні було  створене Державне підприємство «Конярство України», яке на сьогодні має 15 відокремлених філій. Проте заявлена мета і реальність не співпали і наприкінці 2017 року Державна аудиторська служба України провела державний фінансовий аудит діяльності ДП «Конярство України» за період з 01.01.2015 до 30.09.2017, за наслідками якого було встановлено низку порушень та неефективних управлінських рішень, які вплинули на розвиток підприємства та задали прямих збитків державному підприємству, про що писали медіа.

Також варто нагадати, що у вересні 2016 року Генеральна прокуратура спільно з СБУ затримали директора держпідприємства “Конярство України” Дениса Птушка за вимагання 35 тис дол хабаря за подовження договору з Одеським іподромом в приватної фірми. Також пан Птушко небезпідставно підозрювався в лобіюванні інтересів олігарха Юрія Косюка, на підприємствах якого він працював до переходу на роботу в ДП «Конярство України» та мав власний аграрний бізнес, бо 40 тисяч гектарів землі, які знаходяться в користуванні конярів – ласий шматок для будь-якого аграрного бізнесу.

Програма «Наші гроші» в 2016 році робила своє розслідування діяльності ДП «Конярство України»:

В цьому розслідуванні говориться, зокрема, що одна з головних проблем цього підприємства – те, що ДП не оформило земельні ділянки, які мають йому належати. На сьогоднішній день оформлено землі приблизно у 90% філій, станом на 2016 рік – було оформлено документи лише  трьох філій. Саме земельне питання і є головним мотивом дії нечесних підприємців та очільників місцевих громад, які максимально уповільнювали оформлення документації на земельні ділянки, які знаходилися в користуванні ДП.

В.о. директора ДП «Конярство України» Олександр Войний в інтерв’ю нашим кореспондентам зазначив, що хоча підприємство і є державним, фінансування з державного бюджету не відбувається. Також багато перешкод нормальній діяльності підприємства, за його словами, з боку бюрократії – земельні відділи на місцях, міські та селищні ради, працівники Держгеокадастру та інші чиновники. Кричущим є приклад Одеси, де землі місцевого іподрому, єдиного, що зараз функціонує, до вподоби забудовникам, а місцева влада на чолі з мером Трухановим – підтримує не державні інтереси і не інтереси місцевої громади – а тих, хто хоче звести черговий будинок чи торговий центр.

Також ми спитали і про ситуацію на Дніпропетровському кінному заводі.

Чи відповідає дійсності інформація про «мор коней» на Дніпропетровському конезаводі?

Насправді, більша частина фото, які так активно поширюються в соцмережах, зроблені взагалі не на території заводу. Також варто відзначити, що саме конезаводів в Україні – 10, решта – племкомцентри та інші підприємства. Тобто люди, які про це писали, взагалі не в курсі ситуації в галузі і не хотіли розбиратися.

Також в цей понеділок, тобто 6 травня, там було здійснено перевірку Держветслужбою спільно з Держспоживслужбою. Порушень чи проблем не встановлено. Висновок офіційний матимемо на руках найближчим часом.

Що насправді там відбулося?

Насправді показали коней, які були не дуже доглянуті після зими. Також вони були дуже старі і виснажені лошатами. Нічого надзвичайного, так буває. Коні, як і люди, можуть старішати і навіть помирати, від віку. Але це не означає, що за ними погано доглядають

Також, як я вже сказав, поширювали фото, які взагалі не мають до нас жодного стосунку.

Які мотиви цієї інформаційної атаки на підприємство?

Земля. Багато нечесних ділків хочуть отримати в своє користування земельний ресурс, який належить державі та використовується державним підприємством «Конярство України». Це – основний мотив.

Залишимо це без коментарів та почекаємо оприлюднення офіційних довідок та результатів перевірок. Наразі ми не бачимо підстав для того, щоб говорити про «концтабір для коней». Коні, наскільки ми бачимо, живі, і непогано себе почувають.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...