Перший в Україні конкурс проектів оборонних технологій (фото)

369

В Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” розпочався фінал першого в Україні Конкурсу проектів оборонних технологій.

Конкурс має стати платформою організації взаємодії та спілкування розробників нової техніки з підприємствами оборонно-промислового комплексу, потенційними інвесторами і представниками Збройних сил України та інших силових структур. Кінцевою метою його проведення є надання авторам кращих проектів сприяння та допомоги в комерціалізації, створенні успішних стартап-компаній та виведенні інноваційних продуктів на національний та міжнародний ринки.

На розгляд експертної комісії Конкурсу було надіслано 132 проекти технологій оборонного та подвійного призначення. 82 з них надійшло від закладів вищої освіти, 10 – від установ Національної академії наук, 34 – від підприємств та організацій, 6 – від фізичних осіб. У другий тур було відібрано 85 проектів. До фіналу дійшли 43 з них.

Серед робіт, надісланих на Конкурс, – проекти техніки та технологій оборонного та подвійного призначення з найрізноманітнішої тематики: багатоцільовий БПЛА і спеціальні кулі, що виводитимуть з ладу електронні пристрої ворога; мобільні додатки для потреб військових і артилерійський та протитанковий тренажери; спецкамуфляж з особливими властивостями та засоби тактичної медицини; радіокерована турель та нові технології вироблення вибухових речовин тощо.

Автори проектів, які будуть визнанні кращими, не посядуть ані першого, ані другого місця. Переможцями стануть ті розробники проектів, з якими буде підписано угоду про наміри щодо реалізації їхніх ідей. Тобто переможців може бути більше ниж троє. Головне – щоб проект було визнано потрібним потенційним замовникам і цікавим для інвесторів.

15 травня з 14:00 до 17:00 буде визначено переможців, які отримають відповідні сертифікати.

Організаторами заходу виступили: Державний концерн “Укроборонпром”, Воєнно-наукове управління Генерального штабу Збройних сил України, Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України, Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, Громадська спілка “Ліга оборонних підприємств України”, КПІ імені Ігоря Сікорського, Наукових парк “Київська політехніка” та Інноваційний холдинг “Sikorsky Chellenge”.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...