Вакарчук проґавив свій шанс, але не здається без бою

269

Слава – Україні! Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук створює нову партію, з якою піде до парламенту. Назва «Голос» вже викликала десятки різних коментарів у мережі, в тому числі, глузливих. Аналітики ж заявляють: головний меседж кампанії Вакарчука – пізно, момент упущено!

Святослав Вакарчук – персона публічна і впізнавана не лише в Україні, а й у світі. Ще донедавна його кандидатуру розглядали в якості кандидата у президенти України. Всі пам’ятають своєрідне змагання між Вакарчуком та Зеленським: мовляв, якщо ти йдеш, то й я піду. В результаті Зеленський пішов і переміг, а Вакарчук залишився фактично ні з чим.

Не виключено, що саме ця «заздрість» до більш успішного опонента і «виштовхнула» його на парламентську кампанію. Але більшість експертів вважає, що, хоча запит на медійні особистості в Україні досить високий (і це підтверджує перемога Володимира Зеленського), проте свій шанс отримати грандіозну перемогу лідер «Океану Ельзи» вже втратив.

«Він просто втратив момент. Снаряд не потрапляє в одну й ту ж воронку двічі. Один снаряд – це Зеленський. Після нього другий вже не спрацює», – заявив у коментарі політолог Вадим Карасьов.

На його думку, Святославу Вакарчуку вкрай невигідно, щоб парламентська кампанія настала раніше, ніж у жовтні. Адже в разі дострокових виборів він не встигне розкрутити свою політичну силу.  

«Якщо найближчим часом буде кампанія, йому буде важко. Потрібно дуже постаратися, щоб «розігнати» свій літак. Зеленський вже зайняв цю нішу, судячи з соціологічних досліджень. Тому наразі слабувато. Крім того, поле, на якому він «пастиме» свій електорат – це і Порошенко, і Тимошенко, і Гриценко, і УКРОП, і «Свобода», і Самопоміч». Це дуже конкурентне середовище. Якщо ж вибори будуть у жовтні, то, можливо, йому вдасться набрати 5%. Але це не той успіх, про який варто говорити», – зазначив політолог.

Його колега, Андрій Золотарьов впевнений, що у Вакарчука немає шансів пройти до парламенту зараз, принаймні, у складі партії.

«Вакарчук проґавив свій шанс більше року тому. Вони ділили одну електоральну нішу з Зеленським. І результат Зеленського, поки Вакарчук думав, ділився надвоє. Але щойно стало ясно, що Вакарчук так нічого і не вирішив, це дало потужний імпульс зростання підтримки Зеленського», – заявив експерт.

Золотарьов також підкреслює, що «патріотична ніша», на яку прицілився Вакарчук, занадто тісна, тому виграти на цьому полі буде важко. Ситуацію ускладнює і перспектива дострокових виборів до Верховної Ради.

«Від дострокових виборів виграють ті, у кого вибудувана партійна структура, налагоджена політична машина. Вакарчук цим похвалитися не може. Тому я сумніваюся, що у цієї партії є шанс набрати більше 1%», – резюмував Андрій Золотарьов.

Тим не менше, Святослав Вакарчук, схоже, без бою здаватися не збирається. Сьогодні він презентував свою партію та її першу п’ятірку. В авангарді списку йтимуть колишня заступниця міністра економічного розвитку Юлія Клименко, екс-глава Transparency International Ярослав Юрчишин, лікар-кардіохірург Юрій Соколов, актор і режисер, один з «кіборгів», котрі захищали Донецький аеропорт Андрій Шараскін та колишня в.о. глави Одеської ОДА, волонтерка Соломія Бобровська.

Святослав Вакарчук поки що не анонсував приєднання до «Голосу» інших політсил, проте відомо про проведення таких переговорів. Так, щойно Вакарчук оголосив про свій намір йти на парламентські вибори на початку цього року, як лідер партії «Самопоміч» Андрій Садович висловив готовність об’єднуватися з ним. Крім того, є інформація, що наразі тривають перемовини з рухами «Дій з нами!», «Люди важливі» та партією «ДемАльянс». Сам Святослав Вакарчук підкреслює, що його політична сила йде на вибори, щоб боротися зі старою політикою та проводити нову.

Також у повідомленні прес-служби «Голосу» йдеться про те, що партія «не братиме жодної копійки в олігархів, а фінансуватиме її прозорий бізнес і прості українці». Це один зі слизьких моментів, на якому можуть зіграти опоненти Святослава Вакарчука. Адже його пов’язують з кількома українськими (та не тільки) олігархами. Найчастіше називають прізвище Віктора Пінчука, недарма саме телеканал ICTV, що належить бізнесмену, першим повідомив про наміри Вакарчука щодо створення партії.

Ще одна тема для закидів у бік лідеру гурту «Океан Ельзи» – його слабкість та нерішучість. Так, обравшись на дострокових парламентських виборах 2007 року у складі блоку «Наша Україна-Народна самооборона», вже у вересні 2008 року Святослав Вакарчук добровільно склав депутатський мандат, заявивши, що розчарувався як у колишніх однодумцях, так і у політиці загалом. Цей факт його недоброзичливці напевно йому пригадають, подавши під соусом того, що він – не боєць, не вміє боротися та тримати удар.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...