На виборах в Індії перемагає провладна партія, – екзит-поли

160

У неділю, 19 травня, в Індії проходить останній етап парламентських виборів, які почалися ще 11 квітня. За даними екзит-полів, на парламентських виборах в Індії перемагає політична сила прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді.

Про це повідомляє ВВС, передає Укрінформ.

Згідно з інформацією чотирьох екзит-полів, очікується, що Національний демократичний альянс на чолі з партією Моді “Бхаратія Джаната парті” отримає від 280 до 315 місць в 545-місному парламенті.

Також за результатами опитувань, чинний прем’єр-міністр Нарендра Моді, який представляє Індійську народну партію, має шанси бути переобраним на другий термін. Його основним суперником вважають Рахула Ганді, голову Індійського національного конгресу.

Водночас аналітики застерігають, що в минулому екзит-поли часто помилялися.

Як зазначає видання, щоб сформувати більшість в індійському парламенті, політична сила повинна мати щонайменше 272 депутати.

Загалом понад 900 мільйонів індійців могли взяти участь у виборах нижньої палати парламенту, до якої балотувалися близько восьми тисяч кандидатів з 460 партій.

Результати виборів будуть оголошені 23 травня.

Слід зазаначити, Народна палата Індії налічує 545 депутатів, з яких двох призначає президент, а інших 543 обирають на п’ять років під час загального прямого голосування на основі мажоритарної системи.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...