У Швейцарії проходить референдум про посилення збройних законів, що вимагають країни Шенгену

103

У Швейцарії в неділю проходить референдум щодо посилення законів про зброю відповідно до правил Європейського Союзу.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на ВВС.

Як зазначає видання, хоч Швейцарія і не є членом ЄС, проте приймає участь у частині Шенгенської угоди про відкриті кордоні.

Після терактів в Парижі в 2015 році, коли загинули 130 осіб, ЄС прийняв нові обмеження на автоматичну і напівавтоматичну зброю. Дані норми поширюються і на країни Шенгена, де держави тепер працюють разом і щодня обмінюються інформацією, щоб встановити, звідки взято зброю, що застосовується у злочинах.

Такі пропозиції викликали невдоволення в Швейцарії, яка має давню і для багатьох швейцарців горду традицію володіння зброєю. Після того, як швейцарці проходять обов’язкову військову службу, їм дозволяється залишити штурмові гвинтівки. У кожному місті й селі є збройові клуби, а стрільба по мішенях – надзвичайно популярний вид спорту.

Швейцарське законодавство вимагає, щоб власники зброї мали дозвіл, але отримати його відносно легко.

Прихильники нових правил, включаючи швейцарський парламент і виконавчу владу, кажуть, що аналогічні заходи, прийняті ЄС, необхідні для забезпечення міцного співробітництва поліції і економічних зв’язків з партнерами Швейцарії в Шенгені.

Противники цих заходів наполягають на тому, що вони мало допоможуть в боротьбі з тероризмом. Вони кажуть, що заходи будуть впливати в основному на власників зброї, які отримали її законно.

Згідно з останніми опитування, близько двох третин респондентів мають намір підтримати посилення правил.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...