Присягу приймав не Зеленський, а Голобородько

195

Кожен з нас президент, війна на Донбасі мусить скінчитися навіть ціною популярності нового глави держави, Верховна Рада 8 скликання та уряд – до побачення! Це основні тези інавгураційної промови президента України Володимира Зеленського.

Промова Зеленського була досить короткою та динамічною. Він вчергове продемонстрував, що є не політиком, а шоуменом, і його головне завдання – епатаж та розважання. Його виступ навіть порівняли з виступами президента Василя Голобородька з серіалу «Слуга народу». Такі ж правильні, емоційні, але – популістичні.

Загалом думки щодо інавгураційної промови Голобородька Зеленського розділилися. Прихильники, на яких і був розрахований спіч, сприйняли її на «ура». Мовляв, найкраща, найсильніша промова, дуже щира та емоційна. Зокрема, однозначно виграшними блогери та аналітики назвали моменти, у яких Володимир Зеленський забороняє чиновникам вішати у своїх кабінетах власні портрети.

«Я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх зображень, не було, будь ласка, моїх портретів, бо президент – не ікона, не ідол, президент – це не портрет. Повісьте туди фотографії своїх дітей, і перед кожним рішенням дивіться їм в очі», – заявив президент з трибуни Верховної Ради.

Ще один фрагмент промови, за який можна аплодувати Зеленському, стосується його готовності пожертвувати рейтингами заради встановлення миру.

«Наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі. Мене часто питали: «А на що ви готові заради припинення вогню?» Дивне питання. А на що готові ви, українці, заради життя близьких вам людей? На що? Можу запевнити: задля того, щоб наші герої більше не гинули я готовий на все. Я точно не боюся приймати складні рішення. Я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги. І якщо буде треба – я без вагань готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир. Не втрачаючи наші території», – заявив глава держави.

При цьому враження від промови Володимира Зеленського – популістична та занадто загальна. Зокрема, він жодного разу за всю промову не вимовив слова «Росія» у контексті країни-агресора, за якою Україна веде війну. Сам факт, що президент вважає, що саме Україна, а не Росія, повинна закінчити конфлікт на Донбасі, дозволяє двояко трактувати цей виступ.

Ще один явний недолік у промові Володимира Зеленського – відсутність будь-якої конкретики. Таке враження, що текст виступу мало не останньої перед інавгурацією ночі писала команда «95 кварталу», тому в ній багато правильних, красивих, емоційних слів, але мало – реальних кроків щодо виведення України з кризи.

Схоже, причина в тому, що у Зеленського немає реального плану виходу з кризи. Адже, заявивши з трибуни про розпуск Верховної Ради, а також закликавши членів уряду написати заяви про відставку (до речі, достатньо грубим способом), новий президент фактично залишив країну без легітимної влади. Призначити новий уряд може лише новий парламент, який навіть за умови дострокових виборів з’явиться лише наприкінці липня.

Також експерти зазначили, що сам тон промови Володимира Зеленського був досить агресивним, таке враження, що він ще не відійшов від передвиборчої боротьби. Він сповнений агресії, протиставляє себе іншим гілкам влади і взагалі – системі. Це було доречно під час виборчої кампанії, але зараз, коли він вже має повноваження найвищої посадової особи в державі, виглядає досить дивно. Адже може спричинити політичну кризу, масштаби якої можна співставити з безвладдям 2014 року після втечі Януковича.

Схоже, що єдиної думки щодо промови Володимира Зеленського немає. Його прихильники сприйняли її дуже позитивно, противники – скептично. Очевидно одне: після цього виступу ні на йоту не стало зрозумілішим, а як саме діятиме новий президент, що робитиме, як налагоджуватиме ситуацію у різних сферах економіки та політики. Коротше, правий був спікер Андрій Парубій, який, закриваючи урочисте засідання Верховної Ради, заявив: «Буде весело!».

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...