Україна підписала з НАТО контракт на €1,5 млн про захоронення радіоактивних відходів

256

Україна та НАТО підписали контракт у рамках проекту із захоронення радіоактивних відходів, які зберігаються в могильнику на об’єкті “Цибулеве” Міноборони, що на Кіровоградщині.

Про це повідомляє Укрінформ.

Керівник проекту Трастового фонду із захоронення радіоактивних відходів в Україні Юрій Гнилицький повідомив, що проект триватиме 18 місяців, його вартість – €1,5 млн. На даний момент повна сума на виконання проекту ще не надійшла, однак, донори – Норвегія та Німеччина – доклали всіх зусиль, щоб виділити повний обсяг коштів.

“Радіоактивні відходи залишені від радянських ядерних програм. Це шість об’єктів на території Україні. Був пілотний проект – об’єкт “Вакуленчук”, на якому відпрацьовувалися усі етапи фінансування робіт, організації контролю ДІЯРУ. Він був успішно виконаний, отримав позитивні висновки органів державної влади”, – зазначив Гнилицький.

За його словами, €120 тис., яких бракує на даний момент, планується отримати до кінця року.

“Після цього ми розпочнемо виконання плану в повному обсязі. Першим етапом буде обстеження, підготовка матеріалів для розробки технічного рішення. Потім планується мобілізація об’єкта, розміщення техніки для ліквідації, розробка контейнерів, усіх технічних питань щодо виймання. Потім – активна фаза, виймання відходів та пакування у контейнери, відвезення на ДПС “Радон”, – додав Гнилицький.

Після завершення робіт на об’єкті “Цибулеве” роботи розпочнуться на об’єкті “Телятин”, що на Івано-Франківщині. Ще два об’єкти є у Криму, один – у Донецьку.

На даний момент, кримські об’єкти передані в управління Росатома, який здійснює спостереження за ними. Щодо донецького об’єкта в України немає даних, про що вона повідомила МАГАТЕ.

Нагадаємо, “Цибулеве” – це вже другий об’єкт, процес ліквідації якого відбуватиметься за підтримки НАТО. Першим об’єктом став полігон “Вакуленчук”, ліквідація якого завершилась на початку 2017 року.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...