Чотириногий гідравлічний робот відбуксирував літак

275

Розробники з Італійського технологічного інституту на конференції ICRA 2019 оголосили про завершення розробки та випробувань чотириногого робота HyQReal з гідравлічним приводом кінцівок. Згідно з повідомленням інституту, під час випробувань робот зміг відбуксирувати пасажирський літак Piaggio P180 Avanti масою 3,3 тонни, інформує Ukr.Media.

Італійці займаються розробкою сімейства роботів HyQ з 2007 року. Раніше розробники показували кілька прототипів апарату, на яких, крім іншого, відпрацьовувався й алгоритм, що дозволяє роботам планувати свої кроки на основі візуальних даних.

Гідравлічний привід для роботів італійські розробники вибрали тому, що він дозволяє розвивати істотно більшу потужність, ніж видають сучасні сервоприводи. Робот HyQReal має в довжину 1,33 метра і 0,9 метра у висоту. Апарат масою 130 кілограмів оснащений 48-вольтовою батареєю і двома комп’ютерами: один для обробки візуальних даних, а другий — для руху.

Гідравлічна система представлена чотирма електромоторами, обертаючи гідравлічні насоси, створюють тиск в системі.

Випробовування HyQReal проводилися в аеропорту Генуї. Під час перевірок робот зміг спочатку зрушити з місця, а потім буксирувати близько 10 метрів пасажирський літак P180. Довжина цього літака становить 14,4 метра, а розмах його крил — 14 метрів.

У квітні 2019 року американська компанія Boston Dynamics показала ролик, на якому десять чотирилапих роботів SpotMini в упряжці буксирують вантажівки Freightliner Business Class M2. Споряджена маса такої машини залежно від кузова становить 6-7 тонн.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...