Вчені з Іспанії розрахували оптимальний час перебування на сонці

200

Дослідники з Іспанії розрахували оптимальний час перебування на сонці. Вчені провели аналіз параметрів випромінювання Сонця для чотирьох місяців у році (один у кожному сезоні) для періоду з 2003 по 2010 роки. Основним показником для вчених служило вироблення вітаміну D під дією сонячних променів, інформує Ukr.Media.

Ось які висновки зробили вчені для південних і помірних широт:

У січні на сонці слід перебувати близько 2 годин 10 хвилин в день. Відзначається, що відкритими для сонячних променів при цьому повинні бути не менше 10 відсотків шкіри людини. У квітні та липні для сонячних ванн досить 10 хвилин, якщо чверть шкіри буде відкрита. У жовтні для вироблення оптимальної кількості вітаміну D вчені радять перебувати на сонці 30 хвилин.

Що стосується північних широт, то в зимові місяці тривалість сонячних ванн повинна бути більша. Взимку в сонячний полудень — 120 хвилин, проте о 10:00 цей час склав би вже 9,7 години, а о 16:00 — 5,7 години.

У весняний і літній період в обідній час (до 13:00) достатньо побути на сонці 10 хвилин, щоб задовольнити добову потребу організму у вітаміні D. Якщо для сонячних ванн ви відвели час в період з 15:00 до 17:00, то в цьому випадку буде потрібно 20 хвилин. При цьому не менше чверті поверхні тіла має бути відкрито.

Зроблені висновки застосовані до людей з третім типом шкіри (більшість іспанців відноситься до цього типу) — темноволосі, з сірими очима або карооких представників людства зі смаглявою шкірою і відсутністю веснянок.

Дослідники уточнюють, що вироблення вітаміну D залежить від безлічі параметрів, включаючи вік людини, будову тіла, вид одягу.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...