Суд визнав загибель командира Іл-76 результатом агресії РФ

111

Рішення апеляційної інстанції може бути оскаржено у Верховному суді протягом 30 днів

Апеляційний суд Запоріжжя визнав загибель командира літака Ил-76Олександра Білого результатом агресії Російської Федерації. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Радіо Свобода“.

Наголошується, що суд задовольнив апеляцію вдови капітана Тетяни Чимирковой і скасував рішення Мелітопольського міського районного суду, який 18 квітня відмовився визнавати загибель українського льотчика результатом російської агресії.

“Рішення задовольнило. Воно повністю правильне, очікуване і те, яке допоможе і нашим хлопцям, які зараз знаходяться на сході України і хочуть відчувати себе впевнено, і знати, що вони захищають нашу країну саме від російського агресора, і знати те, що їх підтримують в Україні люди, суд, право”, – заявила Чимиркова по закінченні судового засідання.

За даними громадської організації “Сила права”, в різних регіонах України є близько тисячі судових рішень про визнання факту агресії РФ на користь вимушених переселенців, полонених, сімей загиблих військових.

“Що стосується Іл-76, там було 9 членів екіпажу і 40 десантників. Перше рішення було отримано в Кривому Розі за заявою мами загиблого десантника Іллі Гайдука. І у нас були до цього року сім позитивних рішень для 49 сімей. І восьме рішення було негативне – саме в Мелітопольському міськрайонному суді, коли суддя відмовила. Там зовсім не зрозуміли її відмови – ні в яку логіку не вкладається”, – заявив глава “Сила права” Андрій Сенченко.

За словами Сенченка, нове рішення розблокує звернення сім’ї загиблого льотчика в міжнародні організації, оскільки встановлена причина загибелі. Рішення апеляційної інстанції може бути оскаржено у Верховному суді протягом 30 днів.

Нагадаємо, літак був збитий проросійські бойовики в аеропорту Луганська в червні 2014 року.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...