Якими були зірки театральної сцени початку XX століття – добірка фото

310

Gazeta.ua пропонує переглянути фото акторів французького театру “Комеді Франсез” початку XX ст.

На той час на цій театральній сцені грали такі зірки як Сара Бернар, Жан Муне-Сюллі, Жуль Труфьє, Жанна Людвіг, Жанна Самарі, Бенуа-Констан Коклен, Ернест Александр Оноре Коклен, Густав Вормс та багато інших, повідомляють Хроніки Прекрасної Епохи.

Їх популярність виходила далеко за межі Франції.

Театр “Комеді Франсез” був заснований декретом короля Людовіка XIV 1680-го року. Було об’єднано мольєровський театр “Готель Генеґо” та його конкурента “Бургундський готель”. 25 серпня того ж року об’єднана трупа провела перший вдалий виступ.

Виникненню “Комеді Франсез” передувала довготривала низка подій. У 1673 помер Жан Батист Поклен – Мольєр. Трупа Мольєра на деякий час зуміла зберегти своє існування, але в 1673-му вона об’єдналася з трупою театру Маре, переїхала в нове приміщення в готелі Генеґо. Успіху їм досягти не вдалось. Справи Бургундського готелю теж були недобрі. Конкуренція між двома театрами ще більше погіршувала становище. В 1680 р. з ініціативи Бургундського готелю театри об’єдналися.
“Комеді Франсез” був організований як монопольний королівський театр, що отримував значну державну дотацію.
У вересні 1793-го театр був закритий декретом революційного Комітету суспільного порятунку, а актори кинуті у в’язницю. 1799-го театр відновив роботу.
Протягом XIX – XXI ст. залишається єдиним національним театром, трупа якого фінансується урядом.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...