У Конгресі озвучили цілі перевірки Facebook і Google

152

Діяльність компаній перевірять на відповідність антимонопольному законодавству

Конгресмен-демократ Девід Чічілліне заявив, що перевірка Конгресу США щодо інтернет-концернів Facebook і Google зосереджена не на конкретній компанії, а на цифровому ринку, де домінують великі технологічні платформи. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на DW.

Так, політик підкреслив намір Конгресу США вивчити діяльність компанії Google і соціальної мережі Facebook, перевіривши її відповідність антимонопольному законодавству.

Чічілліне підкреслив, що Google контролює 94% пошуку на мобільних телефонах, а в соцмережі зареєстровано 2,7 млрд користувачів. Конгресмен назвав їх “монополіями” та зазначив, що вони збирають дані користувачів. Це негативно позначається на недоторканності приватного життя, пояснив політик.

Крім того, за словами конгресмена, використання даних не за призначенням шкодить інноваціям та підприємництву. Чічілліне пояснив, що необхідно вивчити цей сегмент, щоб зрозуміти, як посилити конкуренцію, захистити споживачів і забезпечити умови для виходу на ринок нових гравців.

Зазначимо, на початку червня в американському конгресі заявили про намір перевірити конкуренцію на цифрових ринках. Американські ЗМІ повідомляють, що аналогічне розслідування планують провести міністерство юстиції США і Федеральна торгова комісія. Після появи повідомлень про можливу перевірку біржові котирування провідних інтернет-концернів істотно знизилися.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...