18 червня

214

Історичне надбання України та світу за цей день.

 У 1583 році відбулося перше страхування життя. У Лондоні Ричард Мартін застрахував життя Вільяма Гібсона на суму 383 фунти.

1754 року  закладено фортецю святої Єлисавети, пізніше — Єлисаветград, тепер — Кіровоград.

Стрімким розвитком від середини XVIII століття місто зобов’язане будівництву фортеці святої Єлизавети й вдалому розташуванню. Відтоді відоме як Єлизаветград (український відповідник для Елисаветградъ), місто пережило у середині ХІХ — на початку ХХ століть “золоту еру” — розвивалась промисловість, розквітла культура, зокрема тут був відкритий перший український професіональний театр. Від 1939 року місто стало центром Кіровоградської області. Нині промисловий комплекс 250-тисячного Кіровограда налічує понад 70 підприємств.

1817 рік  — у Лондоні відкрили  міст Ватерлоо.

1932 року  в Женеві заснована Міжнародна федерація баскетболу (ФІБА).

Спочатку в її складі було вісім країн – Португалія, Аргентина, Італія, Румунія, Латвія, Швеція, Чехословакія і Греція.  А в 1935 році Міжнародний Олімпійський Комітет  визнав баскетбол  олімпійським видом  спорту. В наступному році на Олімпіаді в Берліні, в програмі вперше з’явився баскетбол.

2007 рік — робот на ім’я Тіро став тамадою на весіллі корейського інженера Гйон Дже Сока, котрий сконструював цю розумну машину спеціально для церемонії свого одруження.

 Народилися:

1935 року — Юрій Соломін, радянський актор театру й кіно (фільми “Ад’ютант його превосходительства”, “Дерсу Узала”, “Звичайне диво”, “ТАРС уповноважений заявити”).

 В 1942 році народився  Джеймс Пол Маккартні, визначний англійський рок-музикант і композитор.  Засновник і учасник групи “Бітлз”.  Перший мільярдер серед музикантів.

 1949-го народилися  Ярослав та Лех  Качинський, польський політики.

 Лех Качинський —президент республіки Польща у 2005-2010.  Загинув в авіакатастрофі у квітні 2010 року. Ярослав— прем’єр-міністр Польщі в 2006-2007 роках від партії “Право і справедливість”.Наразі він є кандидатом у президенти Польщі.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...