Валентин Манько: “Немає виправдань тому, що ми так і не стали жити краще. Але це можливо”

788

21 липня цього року відбудуться довгоочікувані дострокови вибори до Верховної Ради України, які оголосив новообраний президент Володимир Зеленський та законність яких підтвердив Конституційний суд. Виборчий округу №39 Дніпропетровської області – найбільший у всій країні (до нього входять п’ять районів: Васильківський, Межівський, Петропавлівський, Покровський та Синельниківський).

Проте останні п’ять років цей округ та ці райони маже не мали повноцінного представництва ані на обласному рівні, ані на державному. Наприклад, депутатом Верховної Ради від цього округу поки що є лідер “Правого сектору” Дмитро Ярош, проте мешканці округу кажуть, що не бачили результатів його роботи саме як депутата. Можливо, через це у містах та селах округу досі розбиті дороги, немає доступу до питної води, недостатньо місць у дитячих садках, а проблем накопичилось ще більше.

Місцеві жителі вважають, що таке ставлення до людей та своїх обов’зків з боку депутатів пояснюється тим, що більшість з тих, хто балотується до парламенту від цього округу, ніколи тут не жили, і тому не знають, чого потребують люди. Майбутні вибори у цьому не є виключенням. Проте одне виключення, все ж таки, є.

Валентин Манько, 1981 року народження, народився і все своє життя провів у цій місцевості. Він родом з села Григорівка Васильківського району. Він фермер, волонтер та громадський діяч. І його дуже добре знають люди, які тут живуть. В першу чергу, вони знають його по його справах.

“Валентин Манько – наш місцевий меценат, – розповідає Людмила Карась, провідний фахівець соціальної роботи з села Журавлинка. – Жодне прохання з нашого боку не залишилося без його допомоги. Село Журавлинка – невеличке, і в нас завжди була проблема з водопостачанням. Як насос зламався, так все село збирає гроші. Валентин весь час виділяв кошти на ремонт. Крім того, в нас повністю розвалився міст через ставок. Валентин Миколаєвич за свої кошти відремонтував цей місток, зробив 30 метрів асфальту, зараз важка техніка там їздить без остраху”.

Вона впевнена, що переможе саме Манько, бо “він – наш”.

Альтернативи Маньку не бачить і Олег Захаров, громадський діяч, депутат Синельниківської міської ради:  “Він – молодий, тому в нього багато сил та ентузіазму для того, щоб допомагати людям. Крім того, він має добру освіту. Він заробляє собі на життя важкою працею – він фермер, він вміє та любить працювати. Він не просто заробляє гроші, він ще допомагає людям, бо бере їхню землю в аренду, та сплачує за це чималі кошти. Інших таких достойних кандидатів у нашому окрузі я просто не бачу”.

Коли Манько було зарєстровано кандидатом у народні депутати, було оприлюднено його передвиборчу програму. З неї ми дізналися, що вона містить чотири великих блоки: Економіка для людей”, “Сервіси для людей та розвиток інфраструктури”, “Гуманітарна сфера” та “Захист України”. Саме у такому порядку.

Ми уважно прочитали програму Манька та розпитали його, що саме він має намір робити для людей округу №39 і як саме.

Чому ви вважаєте, що краще знаєте, що потрібно людям округу №39, і чому ви впевнені в своїй перемозі?

— Все дуже просто: якщо депутатом округу хоче стати людина, яка тут не живе, то вона і не може знати, що потрібно людям, вона буде піклуватися тільки про себе. Неможливо знати, які дороги треба полагодити, де побудувати дитячий садок або провести воду, якщо буваєш у нашому окрузі раз на п’ять років. А я тут народився і живу. Рішенням проблем людей я займаюся не перший день і не перший рік. Тому я, як народний депутат, точно буду знати, що потрібно зробити для людей, адже я з ними постійно спілкуюся, вони мені постійно розповідають, що їх турбує, і все це я бачу на власні очі.

— Свою передвиборчу програму ви почали з економічних питань. Чому?

— Тому що людям спочатку треба забезпечити гідне життя — нормальні дороги, роботу, воду, світло і газ, пенсію і так далі. Без всього цього не буде нічого: ні культури, ні відпочинку, ні єдності.

— Ви обіцяєте знизити тарифи на той же газ?

— Той, хто обіцяє це, той бреше. Я не можу цього обіцяти. Але я стверджую, що ціни на газ можна знизити, якщо використовувати газ українського видобутку, адже він дешевше. Народний депутат може вплинути на рішення уряду збільшити видобуток нашого газу і продавати його людям за доступною ціною — в цьому ж і полягає головне завдання влади, а не в тому, щоб наживатися на людях. У моїх силах домагатися цього. І я налаштований рішуче.

— Багато уваги в своїй програмі ви приділяєте питанням фермерства і домашнього господарства. Це тому, що ви самі фермер?

— Ні, не тому, а тому що я тут не один фермер, а разом ми — основа цієї країни, на фермерах тримається економіка. І якщо не знижувати податки для фермерів, якщо не боротися з рейдерством, якщо не допомагати домашнім господарствам на рівні держави, то економіка впаде. Фермерство та домашнє господарство — це не мій особистий інтерес, це інтерес наших людей і всієї країни.

— Чому ви проти продажу землі?

— Тому що продаж землі, якщо він почнеться завтра, призведе до того, що багато хто втратить свої землі — їх скуплять ті, у кого багато грошей, інші залишаться ні з чим. Доти, доки держава не зможе гарантувати права на землю, ні до чого доброго продаж не призведе.

— Ви прекрасно знаєте, які дороги в нашому окрузі. Їх реально зробити нормальними?

— Звичайно, просто до них досі нікому не було діла, в тому числі через те, що у нас не було свого депутата, який би мав вимагати виділення грошей на ремонт. Зараз в областях і територіальних громадах залишається велика частина податків, які раніше йшли до Києва. Тому моє завдання, як депутата, буде полягати в тому, щоб змусити виконавчу владу витрачати ці гроші з розумом, правильно розставляти пріоритети. І дороги — наш пріоритет. Дороги мають бути відремонтовані з гарантією — якщо вони почнуть руйнуватися, підрядник має ремонтувати їх за власний кошт. Отак і можна домогтися якості доріг.

— Як вирішити проблему вивозу сміття і поставок води?

— Це теж питання до виконавчої влади, але разом з народним депутатом можна вирішити проблему так: знайти компанію, яка за розумні гроші буде вивозити сміття, а також знайти підрядника, який проведе водогін до сіл і зробить внутрішню розводку. Це недешево, але і не складно. Просто хтось має це зробити. І я це зроблю там, де потрібно. Це ж ненормально, що у ХХІ столітті у людей нема води!

— Чому енергогенеруючі компанії не ставлять лічильники в багатоквартирних будинках, адже це суттєво скоротило б витрати людей? І як цю проблему вирішити?

— Компаніям вигідно рахувати по якомусь середньому обсягу споживання, який вони завищують, ось їм і невигідно ставити лічильники. А вирішується проблема так: ці компанії потрібно зобов’язати давати людям 100-відсоткову знижку, якщо лічильники не встановлені. Тобто: немає лічильника — люди платять нуль гривень. Як тільки таке рішення буде прийнято, лічильники з’явилися відразу ж. І я, як народний депутат, буду ініціювати таке рішення.

— Як дати людям роботу?

— Держава — найбільший замовник і роботодавець. У нашому окрузі потрібно зробити так, щоб місцева влада давала виконання замовлень місцевим жителям. Потрібно зробити так, щоб при виборі підрядників і працівників всі були зобов’язані спочатку запропонувати цю роботу місцевим жителям і підприємцям, а потім іншим. Це як з депутатами, які приїжджають до нас з інших регіонів: навіщо їх обирати, коли їм байдуже? Так само і з роботою: навіщо шукати виконавця десь, якщо у нас є кваліфіковані фахівці, вони живуть в сусідньому дворі! Дайте їм роботу!

— Люди втомилися від старої влади і війни? — Люди втомилися від того, що життя не стає кращим. Вони втомилися не від війни, а від розмов про неї, від бездіяльності влади, від порожніх обіцянок. Люди сподівалися, що щось зміниться, але цього не сталося. Так, ми повинні захищати нашу країну. Але немає виправдань тому, що ми так і не стали жити краще. А

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...