12 липня

114

1918 рік — у мерії сьомого паризького округу одружилися художник Пабло Пікассо і російська балерина Ольга Хохлова, їх повінчали в російській церкві.

 1937 року   стартував безпосадковий переліт Москва — Північний полюс — США (екіпаж літака АНТ-25 у складі льотчиків Громова, Юмашева і штурмана Даниліна.

 В 1943 році в  районі Прохорівки (в рамках битви на Курській дузі) почався найбільший танковий бій в історії.

1,5 тисячі танків і самохідних установок з обох сторін.  Німці й радянські війська втратили приблизно по 200—400 танків, поле бою залишилося за радянськими.

 В 2003-му   Канада легалізувала марихуану. Існує кілька версій походження назви. Одна з них – від португальського mariguango – “п’яніючий”. За іншою – від імен Марія і Хуан, що використовувалися для назви сигарет з конопле. Куріння марихуани викликає ті ж шкідливі ефекти, що й тютюнопаління:бронхіт, фарингіт, синусит, рак легень. Марихуана сприяє розвитку захворювань дихальних шляхів у більшій мірі ніж тютюн.

 12 липня 2008 року  — відзначення УПЦ КП 900-ліття Михайлівського Золотоверхого собору в Києві. Побудований за наказом князя Святополка у 1108 року, храм вистояв перед ханським нашестям, але не витримав радянського часу. У 1937 р. собор підірвали, а мощі Святої Великомучениці Варвари, які зберігалися в храмі, знайшли місце у Володимирському соборі в Києві. З нагоди ювілею їх на декілька днів повернули у збудований заново Михайлівський Золотоверхий.

 В цей день народилися:

 У 1854 році — Джордж Істмен, американський винахідник і перший виробник фотокамери “Кодак”, яка заправлялася звичною для нас фотоплівкою. Завдяки Істмену фотографія стала масовим явищем.

 1935 року народився  Вадим Гетьман, український політик та фінансист,

З 1987 року очолив Український республіканський Агропромбанк, з 1990 року— АКАПБ «Україна», у 1992-му — голова правління Нацбанку.

Один із засновників голова біржового комітету Української міжбанківської валютної біржі, народний депутат України 1-го і 2-го скликань; брав активну участь у розробці й прийнятті Конституції.

1946-го народилася  Валентина Толкунова, радянська співачка.

Народну любов співачці принесли пісні “Стою на полустаночке”,”Я не могу иначе”, “Носики-курносики”, “Во всем мне хочется дойти до самой сути”, “Я деревенская”, “Поговори со мною, мама” та інші.

 У 1963-му народився  Олександр Домогаров, російський актор  (“Графиня де Монсоро”, “Вогнем і мечем”, “Марш Турецького”. Більше читайте тут: https://tsn.ua/den-v-istorii-d/12-lipnya-v-istoriyi.html

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...