Як Танзанії вдалося відновити популяцію носорогів

70

На тлі загального зменшення і погіршення кліматичних та природніх показників, очевидне покращення нещодавно продемонструвала Танзанія. За офіційними повідомленнями, кількість носорогів у цій африканській країні зросла на 1 000%, хоча фахівці сприймають ці повідомлення дещо скептично.

Уряд країни пояснює таке зростання боротьбою із браконьєрами і звітує: п’ять років тому носороги у країні були на межі повного винищення. Їх залишалося лише 15 особин, тоді як зараз їхня кількість досягла 167. Також значно зросла і популяція слонів – із 43 000 до 60 000.

Міжнародні організації захисту дикої природи не заперечують важливості зусиль уряду та президента країни у боротьбі із браконьєрами. Але вони вказують, що причина відновлення популяції великих ссавців у Танзанії дещо інша.

“Новина дуже гарна, але ми повинні бути обережними у оцінках та почекати на незалежне підтвердження. У всякому разі лише природнім шляхом такого збільшення популяції досягти неможливо. Носорогів скоріше за все просто привезли з інших місць. Вони дуже повільно ростуть, пізно досягають зрілості і народжують мало потомства. Для звичайного біологічного відновлення їм потрібно багато часу”, – говорить Марк Джонс із фундації захисту дикої природи Born Free.

Зі слонами ситуація дещо інша. Ці розумні тварини мігрують туди, де їм безпечніше. Тому багато цих тварин могли природнім шляхом опинитися у Танзанії, яка бореться із браконьєрством. Але крім цього, важливим для збереження слонів і носорогів стало рішення Китаю, який минулого року заборонив торгівлю слоновою кісткою. Воно призвело до економічного занепаду браконьєрства.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...