Зеленський хоче люструвати Порошенка, всіх міністрів і депутатів з 2014 року

96

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ініціюватиме люстрацію для всіх високопосадовців і депутатів, які обіймали посади з 2014 по 2019 рік. Про це він традиційно заявив у відеозверненні на Facebook-сторінці Офісу президента.

“Після останніх поїздок країною відчуття одне – просто бракує цензурних слів. Щодня спілкуюся з чиновниками різних рівнів, і розумію одне – це безнадійний діагноз”, – почав глава держави.

Всі чиновники, за його словами, незалежно від партійності, “однієї масті – їм все фіолетово”.

“Може обміняти їх на наших полонених? А може одягнути їх у браковані бронежилети, які вони закупили, і відправити на передову?” – запитав він.

“Думаю, найменше, що можна зробити зараз – це назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою”, – наголосив Володимир Зеленський.

Він заперечив плани своєї команди “відмінити люстрацію” (опоненти президента стверджують, що це робитися для того, щоб його офіс очолював Андрій Богдан, який є ексчиновником часів Януковича).

“Щоб усі розуміли, що ми не збираємося відміняти люстрацію, ми пропонуємо її посилити. Нами напрацьовано законопроект про розширення норм закону “Про очищення влади”, – анонсував Володимир Зеленський.

“Пропоную до переліку посад, які підпадають під люстрацію, додати президента України, всіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади в період із 23 лютого 2014-го до 19 травня 2019 року”, – заявив чинний президент.

Богдан і Данилюк
Команду Зеленського критикують за нібито плани скасувати чи змінити закон про люстрацію, який стосується нинішнього керівника Офісу президента Андрія Богдана. Водночас зміни, які пропонує Зеленський, мають торкнутися іного члена його команди – нового секретаря РНБО Олександра Данилюка, який до 2018 року був міністром фінансів

Він додав, що дії зазначених чиновників мають отримати також і “справедливу юридичну оцінку”.

Кого розкритикував

У своєму зверненні Володимир Зеленський також розкритикував конкретних міністрів і посадовців. При цьому, він не називав їхніх прізвищ, однак з контексту зрозуміло, про кого йде мова.

“Для чого міністри, які будуть дороги лише у Фейсбуці і народжують дітей в Америці”. Це, як виглядає, критика на адресу міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Уляна Супрун
Володимир Зеленський прізвищ не називав, але цілком прозро натякав на кількох чинних міністрів, зокрема Уляну Супрун, а також експрезидента Петра Порошенка

“Для чого міністри, які угробили здоров’я нації і розповідають про шкоду вишневих кісточок”. Тут, схоже, Зеленський має на увазі в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун.

“Для чого міністри, які розказують, що українці дуже багато їдять”. Імовірний натяк на міністра соцполітики Андрія Реву.

“Для чого генеральні прокурори які можуть посадити тільки власну печінку?”. Це схоже на натяк на адресу генпрокурора Юрія Луценка.

“Для чого міністр економіки часів Януковича, який називає громадян ублюдками, вибиває з рук телефони і обіцяє їм всі по пиці”. Очевидний натяк на експрезидента Петра Порошенка.

А згадка про “браковані бронежилети” – відсилка до недавніх обшуків у Міноборони, які пройшли, зокрема, у ексрадника Порошенка Юрія Бірюкова.

Законопроект про люстрацію, який розробила команда президента, поки що не зареєстрований у Верховній Раді.

Водночас, якщо закон ухвалять, то під його дію можуть потрапити і нинішні члени команди президента Зеленського.

Наприклад, новий секретар РНБО Олександр Данилюк, який у 2016-2018 роках був міністром фінансів.

Те саме стосується і призначеного Зеленським члена Наглядової ради “Укроборонпрому” Айвараса Абромавичуса, що у 2014-2016 роках очолював Міністерство економіки.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...