16 липня

151

Події з минулого у день 16 липня.

  16 липня в Україні – День бухгалтера.

1054-го року   внаслідок конфлікту між Римською курією і Константинопольським патріархом почався розкол християнської церкви на католицьку і православну.

1439-й – в Англії заборонені поцілунки. Причина була прозаїчною – епідемія чуми.

 У 1921- му році засновано Львівський (таємний) український університет

 У  1945-му  – в пустелі поблизу авіабази , що знаходиться  у   штаті  Нью-Мехіко, США), підірвано першу американську експериментальну атомну бомбу.

У  1950-му відбувся   фінал чемпіонату світу з футболу в Бразилії зібрав на стадіоні “Маракана” 199854 вболівальники –  це був справжній рекорд рекорд для спортивних змагань, який  не побитий  і дотепер.

 16 липня   1990 – сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України.

В суспільстві Декларація була сприйнята неоднозначно. Українська Міжпартійна Асамблея, яка вже вела реєстрацію громадян Української Народної Республіки, сприйняла її як пропагандистський акт КПУ.

 Практично всі положення Декларації суперечили чинній на той час Конституції УРСР. Однак це не означало революційної зміни поглядів комуністів. Заключним в Декларації стало положення про те, що принципи Декларації про суверенітет України будуть використані для укладення нового союзного договору.

Цього дня  народилися:

 1937 року народилася  Ада Роговцева українська акторка театру та кіно.

 У  1942-му  Борис Небієрідзе, радянський і український кінорежисер, сценарист і актор. Режисер фільму “Роксолана”.

1953 року народився  Павло Глоба, радянський астролог.

За кілька місяців до виборів давав прогнози, в яких як переможця однозначно називалася Юлія Тимошенко. Як відомо, переможцем виборів за результатами другого туру став Віктор Янукович. У липні 2009 року в інтерв’ю газетам “Факти” та “Бульвар Гордона” Глоба передбачив, що в другому турі виборів зійдуться Юлія Тимошенко та Арсеній Яценюк, заявивши в категоричній формі, що “Віктор Янукович не стане Президентом ніколи” і що він “Кандидатура непрохідна”

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...