Кличко відсторонив керівництво Святошинського будинку-інтернату

463

Приводом для цього стали звернення батьків вихованців

Провести службове розслідування щодо керівництва Святошинського дитячого будинку інтернату доручив контролюючим органам мер Києва Віталій Кличко. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу мера.

Приводом для цього стали звернення батьків вихованців інтернату та викладачів щодо фактів порушень у закладі.

Так, за словами мера столиці, у 2015 році КМДА та заступник міністра соціальної політики підписали Меморандум щодо реалізації в Києві пілотного проекту з реформування дитячих інтернатних закладів за кошти Світового банку.

За цією програмою, Святошинський інтернат мали реформувати у комплекс “Соціальне містечко”. Це б дало змогу поліпшити надання послуг для вихованців і підвищити їх соціальний захист, а також зробити капітальний ремонт приміщень інтернату.

Експерти проекту мали оцінити потреби всіх дітей та їх сімей, що перебувають в Святошинському дитячому будинку-інтернаті для хлопчиків та запропонувати нову систему надання соціальних послуг для дітей.

“З 2015 року і досі пропозиції експертів не прийняті Міністерством соцполітики. Із 180 дітей оцінка потреб була здійснена лише для 22 вихованців. Міністерство, як замовник занепокоєне затягуванням процесу і відсутністю чіткого плану. Експертні групи двічі змінювалися Світовим банком. Окрім того, у квітні 2018 року Генеральною прокуратурою  була порушена кримінальна справа щодо використання коштів громадськими організаціями, які надавали експертні послуги”, – підкреслив Кличко.

Мер столиці наголосив на тому, що батьки дітей, що перебувають в інтернаті, по-різному сприймають пропозиції щодо реформування. Колектив закладу також не сприймає керівника. Звернень від батьків та педагогів лише в цьому році було 10. Основні претензії: використання дитячої праці,  залякування директором педагогів, звільнення їх з роботи, погіршення умов для дітей, жахливий стан приміщеня. Батьки скаржаться на необізнаність і недбальство щодо проведення реформування закладу.

Окрім того, цього року  Державною аудиторською службо виявлено факт того, що директором Святошинського дитячого будинку – інтернату, за відсутності виконаних робіт із завершення монтажу модульного будинку та не підключення його до інженерних мереж, здійснене незаконне перерахування коштів у майже 3 мільйона гривень. Усього на цей будиночок закладена сума 7 мільйонів.

На ремонт одного крила з бюджету Києва виділено понад 6 млн грн. При цьому не було проведено комплексного обстеження технічного стану всієї будівлі.

“Тобто, з одного боку Світовий банк готовий вкласти кошти на реформування закладу з 2015 року. З іншого – керівництво не в змозі знайти комунікацію між батьками, колективом, та Міністерством соціальної політики. Це неприйнятна ситуація! Я був тут два роки тому. Нічого не змінилося.Тому я ініціюю службове розслідування щодо фактів, викладених в зверненнях батьків і відсторонюю директора інтернату від виконання обов’язків на час розслідування”, – заявив Кличко.

Він також дав доручення профільному заступнику  відпрацювати з Міністерством соціальної політики питання щодо ефективності роботи експертів, а також  затвердити за погодженням з батьками та колективом закладу план реформування інтернату, де в пріоритеті мають бути інтереси дитини, інтереси вихованців.

Святошинський будинок-інтернат побудований в 1982 році. Це соціально-медична установа для постійного проживання дітей віком від 4 до 18 років та молоді віком від 18 до 35 років з вадами розумового і фізичного розвитку та психічними розладами, які потребують постійного догляду, побутового і медичного обслуговування, освітніх та реабілітаційних послуг. Сьогодні в Інтернаті проживають 189 осіб: 81 дитина до 18 років та 108 вихованців віком від 18 до 35 років.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...