Під Єрусалимом знайшли стародавнє місто. Воно старіше за Стоунхендж та єгипетські піраміди

92

Тисячі знарядь праці, ювелірних прикрас, фігурок, насіння та інших предметів виявили археологи в Ізраїлі під час розкопок стародавнього поселення, що відноситься до періоду неоліту. Науковці вважають, що в цьому місці близько 9 тисяч років тому був великий метрополіс.

У поселенні, як вважають учені, могли мешкати від двох до трьох тисяч людей — чимало як для тієї епохи. Воно розташоване в п’яти кілометрах на схід від Єрусалима і виявили його випадково, під час попередніх землемірних робіт напередодні будівництва швидкісного шосе.

археологічні роботи

Тривалий час вважалося, що в цій місцевості не було стародавніх поселень в період неоліту, коли людство завершувало перехід від кочового способу життя до більш осілого з поширенням землеробства і скотарства.

Під час розкопок виявили великі будівлі, серед яких як приватні будинки з кімнатами, так і громадські та ритуальні приміщення, проходи-вулиці між будинками.

тесло

Знайшли також і кременеві знаряддя праці…

наконечник стріли

… і вістря стріл, які використовувалися для полювання і, можливо, як зброя.

фігурка бика

Також археологи виявили багато кам’яних речей, зокрема, з гробниць, що дозволяє припустити ритуальний характер цих знахідок. Тут ми бачимо викарбовану з каменю фігурку бика.

фігурка голови людини
White line 10 pixels

А це – зображення голови людини.

браслет

Серед знахідок – кам’яні браслети різних видів та розмірів. Найменші браслети, як вважають археологи, призначалися для дітей.

буси з обсидіану

Деякі предмети, як ось ці намистини, наприклад, зроблені з обсидіану, який є різновидом вулканічного скла.

загальний вигляд на розкопки

Управління старовини Ізраїлю заявило, що виявлення цього поселення змінило погляд вчених на те, як розвивався період неоліту на території стародавньої Юдеї.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...