22 липня

152

1910 –го  року при пожежі в Ясній Поляні знищені рукописи Льва Толстого.

У  1927-му році  – в  Італії створено футбольний клуб “Рома”. Нині це один із найкращих клубів світу.

З початку 1950-х клуб не залишає Серію А, і має у своєму активі 3 титули чемпіонів Італії: 1942, 1983 та 2001 року. Окрім того “Рома” дев’ятикратний володар Кубка Італії з футболу, здобувши останній титул у 2008 році. Незважаючи на те, що «Рома» один з найсильніших клубів італійського чемпіонату, участь у єврокубках для “Роми” невдала. Домашні поєдинки “Рома” провидить на Олімпійському стадіоні Риму, який вона ділить з «Лаціо». Стадіо Олімпіко — другий за розмірами стадіон Італії (поступається лише міланськомe “Сан-Сіро”).

У  1930-му  Колгоспцентр СРСР встановив оцінку і оплату праці в колгоспах не в грошах, а в трудоднях.

1933-й рік  – американський льотчик Віллі Пост здійснив перший в історії одиночний переліт навколо земної кулі, який тривав 7 днів 18 годин та  49 хвилин. Віллі  Пост  пролетів близько двадцяти шести  тисяч кілометрів..

1944 — створено Міжнародний валютний фонд;

А ось  в 1983 році  його земляк  Дік Сміт першим облетів нашу планету на просто  гелікоптері.

Народилися  цього дня:

 У  1596- му році  — перший московський цар з династії Романових –  Михайло Романов.

1713- го року — Жак  Суфло, французький архітектор, він побудував церкву Сент-Женев’єв у Парижі, що стала потім Пантеоном – усипальнею видатних людей Франції.

1854 року народилася українська актриса Марія  Заньковецька

В її репертуарі більше 30 ролей на сцені. Це переважно драматично-героїчні персонажі. Маючи чудовий голос — драматичне сопрано, незрівнянно виконувала у спектаклях українські народні пісні. Домагалася відкриття в Ніжині стаціонарного державного театру. У 1918 році вона організувала народний театр “Українська трупа під орудою М.К Заньковецької”.

 1946-  й рік — Мірей Мат’є, французька співачка вона була визнана спадкоємицею великої Едіт Піаф.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...