“Слуги народу” на виборах в Києві “окупували” всю мажоритарку

191

«Козирна карта» представника ЗЕ – команди зіграла свою вирішальну роль на парламентських виборах і у Києві. На всіх 13 мажоритарних округах столиці поки перемагають кандидати від «Слуги народу».

На багатьох дільницях тут вже обробили 100% бюлетенів, на решті  — від 70 до 90 відсотків, тому всі київські кандидати від президентської партії з великою вірогідністю вже стануть депутатами.

Зокрема, на 211-му окрузі перемагає безробітний Олександр Юрченко, який  на 11 відсотків випереджає Віктора Прокопіва, який балотується від «Європейської солідарності» Петра Порошенка.

212-й округ досить впевнено виграв завідувач відділення медичного центру «Борис», Максим Перебийніс, який майже на 20 відсотків обігнав Андрія Задерейка, представника ЄС. На цьому окрузі вже пораховано 100 відсотків бюлетенів.

Як і на 213-му, де так само впевнено переміг хірург-стоматолог Артем Дубнов. На другому місці — представниця «Європейської солідарності» Ганна Старостенко. Замикає трійцю тут відомий своєю активною євроінтеграційною діяльністю   депутат минулої Ради Борислав Береза, який балотувався як самовисуванець.

На 214-му окрузі ведучій телеканалу «1+1» Сергій Швець із різницею в 10 відсотків перемагає ще одного кандидата від партії Порошенка — Олеся Маляревича. В боротьбу між цими двома не зміг втрутитись вже відставний нардеп Віктор Чумак, який поки не набрав і 10 відсотків голосів.

215-й округ наразі виграє активіст Богдан Яременко — голова правління благодійного фонду «Майдан закордонних справ». Але, на відміну від попередніх округів, тут представник «Слуги народу» випереджає не кандидата від «Європейської солідарності», а Андрія Іллєнка, висуванця від «Свободи».

Яременко – колишній генеральний консул України в Стамбулі. У 2013 році з початком євромайдан різко розкритикував дії Беркута і силовиків в Києві, після чого був відкликаний з посади. Після Революції Переваги очолив організацію і фонд Майдан закордонних справ.

Із різницею більш ніж в 20% на 216-му окрузі професорка Національного університету біоресурсів і природокористування Леся Забуранна перемагає самовисуванця Віталія Павлика. Тут оброблено вже майже 100 відсотків голосів.

217-й округ виграла працівниця Міністерства оборони Мар’яна Безугла. Конкуренцію на цьому окрузі їй склала хіба що Людмила Костенко від ЄС, яка і посіла друге місце.

Депутатом від 218-го округу, де теж вже обробили 100 відсотків голосів, стане підприємець Дмитро Гурін, який аж на 20% випередив самовисуванку Вікторію Муху.

Одне за найцікавіших протистоянь трапилось на 219-му окрузі. Тут представник «Слуги народу», гендиректор одного з підприємств Микола Тищенко лише на 7 відсотків випередив досвідченого Олександра Третьякова, нардепа чотирьох скликань Верховної Ради. Тут лишилось обробити менш ніж 2 відсотки бюлетенів, тому шансів у Третьякова наздогнати Тищенка немає.

Бізнесмен і нардеп чотирьох скликань Третьяков був одним з найбільш впливових і заможних «багнетів» БПП. Вперше був обраний до Ради в 2002 році за списком Народного Руху, пізніше був близьким соратником Віктора Ющенка і одним зі спонсорів-засновників партії Наша Україна. На виборах 2014 року потрапив в Раду як мажоритарник від Блоку Петра Порошенка по 219-му округу, в якому тепер програє.

Водночас на 220-му окрузі працівниця Міністерства регіонального розвитку Ганна Бондар не мала проблем ані з Олексієм Окопним з «Європейської солідарності», ані з самовисуванцем та депутатом попередньої Ради Сергієм Лещенком.

В окрузі, який охоплює Подільський район Києва, екс-журналіст Сергій Лещенко, балотуючись як самовисуванець намагався відстояти свою депутатську «корочку».

Однак за підсумками підрахунку майже половини протоколів Лещенко виявився лише четвертим (трохи менше 12%).

На 221-му окрузі кандидат від «Голосу» Леонід Ємець нав’язав, схоже, найважчу боротьбу «Слузі народу» серед усіх київських округів. Але голова правління громадської організації «Діджітал освіта» Анна Пуртова все ж перемагає, хоч із невеликим відривом у 6%. З огляду на те, що тут вже оброблено майже 96% бюлетенів.

З найбільшим відривом — у 25 відсотків — на 222-му окрузі переміг свого суперника керівник гумористичної студії «Мамахохотала» Роман Грищук. Другим тут став самовисуванець Дмитро Андрієвський, багаторазовий переможець виборів в цьому окрузі на місцевих і парламентських виборах. На початку 2000-х він кілька разів обирався до Київради від партії Віктора Ющенка Наша Україна, в 2012-му році потрапив в Раду від Батьківщини, а в 2014-му став народним депутатом від Блоку Петра Порошенка.

На виборах 2019 року Андрієвський балотувався як самовисуванець, однак тепер, швидше за все, втратить мандат.

І, нарешті, на 223-му окрузі перемагає член наглядової ради металургійного заводу «Дунаферр» Людмила Буймістер. Друге місце, із відставанням у 8 відсотків, тут посів Юрій Левченко зі «Свободи».

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...