NASA зібрала космічний корабель Orion для місії на Місяць

126

Фахівці NASA завершили складання пілотованого модуля космічного корабля Orion і почали готувати його до з’єднання зі службовим модулем, виготовленим ESA. Об’єднаний корабель, що складається з двох модулів, відправиться в безпілотну місію «Артеміда-1», в рамках якої він вийде на навколомісячну орбіту, а потім повернеться на Землю, інформує Ukr.Media.

Orion — це багаторазовий пілотований космічний корабель, розроблений NASA та ESA. Він вміщує до шести членів екіпажу і розрахований на підтримання їх життєдіяльності протягом трьох тижнів. Orion призначений для програми «Артеміда», в рамках якої США мають намір в 2024 році знову висадити астронавтів на Місяць.

Orion складається з двох основних частин: модуля для екіпажу та службового модуля. За створення службового модуля відповідає ESA, і його примірник для першої місячної місії вже зібраний і був доставлений в США в кінці 2018 року. Створення жилого модуля для «Артеміда-1» велося фахівцями NASA. На заході на честь 50-річчя посадки корабля «Аполлон-11» віце-президент США Майк Пенс (Mike Pence) оголосив, що NASA завершила складання жилого модуля Orion.

Тепер фахівці агентства будуть готувати обидва модулі до з’єднання. Крім того, на Orion встановлять тепловий щит. Потім у вересні зібраний космічний корабель відправлять в центр NASA в Брук-Парк в штаті Огайо, де його будуть випробувати в вакуумній камері. Після цього Orion повернуть в космічний центр імені Кеннеді у Флориді, де фахівці проведуть останні перевірки, заправлять корабель паливом і підготують до установки на ракету SLS.

Варто зазначити, що перший навколомісячний політ Orion може відбутися не на ракеті SLS. Річ у тім, що NASA, мабуть, не встигає підготувати SLS до першого польоту в червні 2020 року. Глава NASA Джим Брайденстайн заявив, що він не хоче в черговий раз переносити дату першого запуску корабля Orion на ракеті SLS, тому агентство розглядає можливість запуску на приватних ракетах. У такому випадку місія буде проходити в два етапи. На одній ракеті на навколоземну орбіту запустять сам Orion, а на іншій в космос виведуть прискорювач для перельоту до Місяця. Після цього вони стикуються і приступлять до місії.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...