У Чорнобильську зону запустять річкові туристичні маршрути

141

Всі маршрути перевірені дозиметристами і є безпечними для відвідувачів

В Чорнобильську зону запустять річкові туристичні маршрути по річках Прип’ять і Уж. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Державного агенства України з управління зоною відчуження в Facebook.

Як повідомляється, Агенцією розроблені водні маршрути відвідування зони відчуження. У розробці маршрутів були задіяні фахівці Чорнобильського заповідника, ДСП “Екоцентр” та ДП “ЦОТИЗ”. Зокрема, маршрути передбачають пересування річками Прип’ять і Уж.

Як зазначає керівництво ГАЗО, розвиток нових форм відвідування зони відчуження було ініційовано туристичними операторами у зв’язку із зростанням кількості відвідувачів за минулі 5 років майже в 10 разів. Крім того, водні маршрути дадуть можливість побачити іншу сторону зони відчуження – її природу.

“Всі маршрути перевірені дозиметристами і є безпечними для відвідувачів”, – йдеться в повідомленні.

Всі поїздки повинні здійснюватися з дотриманням вимог закону України “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” та “Правил радіаційної безпеки при проведенні робіт у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення”.

“Зараз здійснюються організаційні заходи щодо впровадження зазначених маршрутів для відвідувачів”, – йдеться в повідомленні.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...