Протестні настрої: паралелі між Москвою і Гонконгом

69

Про спільні риси між протестами у Москві та Гонконзі пише у своїй колонці оглядач Financial Times Гідеон Речмен.

У своїй статті під заголовком “Москва, Гонконг і лібералізм на вулицях”, автор проводить паралелі між протестними рухами і вказує на те, що між ними спільного набагато більше, ніж розбіжностей.

“Відвага московських протестувальників нагадала мені студентів та молодих професіоналів, з якими я познайомився у Гонконзі. І ті, і інші розуміють, що арешт і ув’язнення можуть зіпсувати їхнє майбутнє, але продовжують виходити на протести”, – пише він.

Оглядач Financial Times зазначає, що протести в обох місцях не мають чіткого лідера і зародилися в інтернеті, що ускладнює контроль над ними. Схожими є і скарги протестувальників – наступ на демократію. У Гонконзі приводом до масових заворушень став закон про екстрадицію до Китаю, а у Москві – відмова у реєстрації опозиційним кандидатам на вибори до Московської міської ради у вересні цього року.

Схожою є і реакція влади – застосування сили, додає автор.

Яким би не був результат, виглядає так, що лібералізм, який став підґрунтям протестів – як хвороба, що має тенденцію повертатися, підсумовує оглядач Financial Times. Можливо, на якийсь час поліції і вдасться їх придушити, але з часом вони повернуться, додає він.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...