З чим пов’язані кліматичні зміни

88

Між таненням льодовиків в Арктиці та суворими зимами зв’язку немає, встановила міжнародна група науковців, повідомляє Independent.

Експерти давно досліджують вплив танення льодовиків на зміну клімату. Результати нового дослідження показали, що цей процес не впливає на зниження середніх температур взимку.

За словами науковців з Ексетерського університету, Королівського Інституту Метеорології Нідерландів та Інституту Досліджень Енергетики і Сталого Розвитку, регіональне зниження об’єму льодовиків часто-густо співпадає з більш морозними зимами, але не є причиною цього явища.

«Ми показуємо, що справжня причина – у зміні атмосферної циркуляції, що переміщає тепле повітря до Арктики, а холодне до територій у помірних широтах», цитує видання автора дослідження доктора Рассела Блекпорта.

Професор Ексетерського університету Джеймс Скрін додає: «Багато причин змушують перейматися стрімким зменшенням об’ємів льодовиків, але підвищений ризик суворих зим у Північній Америці та Азії не відноситься до них».

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...