ГПУ: справу Новинського закривали, але тепер її поновили

0 42

У Генеральній прокуратурі України пояснили, що слідчий дійсно закривав розслідування стосовно депутата Вадима Новинського, але пізніше це рішення скасували.

Про це повідомляє речниця Генпрокурора Луценка Лариса Сарган.

«Провадження не закрите, рослідування триває», — заявила Сарган.

Постановою прокурора від 12.08.2019 вказане рішення слідчого (про закриття кримінального провадження – ред.) скасоване як незаконне, зокрема, з огляду на те, що чинне кримінальне процесуальне законодавство не передбачає можливості прийняття слідчим та/або прокурором процесуального рішення про закриття кримінального провадження стосовно свідка

— зазначила речниця Генпрокурора.

Зазначимо, що Новинський у провадженні фігурував у справі як свідок, йому не оголосили про підозру.

По ЗМІ поповзла чергова «зрада»: Луценко закрив справу по Новинському.Наголошую: ПРОВАДЖЕННЯ НЕ ЗАКРИТЕ, РОЗСЛІДУВАННЯ…

Posted by Лариса Сарган on Wednesday, August 14, 2019

25 червня Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання адвоката Новинського та встановив строк 1 місяць для завершення слідства.

Генпрокуратура та потерпілі подали скаргу на це рішення, однак суд відмовив відкривати апеляційне провадження. Також ГПУ подала скаргу до Верховного Суду, який ще не ухвалив рішення.

Суд на прохання прокуратури розʼяснив, що вимога закрити провадження стосується лише Новинського.

У ГПУ стверджують, що 26 липня їхній слідчий закрив провадження «виключно на виконання судових рішень».

Однак пізніше, 12 серпня, прокурор скасував рішення слідчого як незаконне. У відомстві наполягають, що не можуть закрити провадження стосовно свідка.

Нагадаємо, що ГПУ проводила досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного позбавлення волі шляхом перевищення службових повноважень та тримання як заручника особистого помічника Предстоятеля УПЦ Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана В.М.) — Драбинка О.М.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100