Найкращі ліки від депресії

141

Забруднене повітря впливає на психічний стан людей і призводить до важких нервово-психічних розладів, повідомляє британська Daily Telegraph, посилаючись на широкомасштабне дослідження, проведене в США і Данії.

Газета пише, що вчені з університету Чикаго зробили такий висновок, проаналізувавши медичні картки 151 мільйона клієнтів страхових компаній. Це, зазначає Daily Telegraph, було “найширше дослідження, що ставило на меті вивчити зв’язок між викидами у повітря і психічними захворюваннями” у людей. На додаток, науковці провели аналогічне дослідження в Данії серед 1,4 мільйона громадян цієї країни.

Вчені встановили, що у мешканців районів із високим рівнем забруднення повітря констатували біполярний розлад на 27%, а важку форму депресії на 6% частіше, ніж в тих, хто живе у місцевості із чистим повітрям.

Доктор Атік Хан, керівник дослідження, зазначив: “Наші дослідження в США та Данії показують, що життя в забруднених районах, особливо на початку життя, призводить до психічних розладів”.

Daily Telegraph нагадує, що інші дослідження вже довели зв’язок між забрудненим повітрям і захворюваннями легенів та інфарктами. А у 2016 році дослідники університету Ланкастера, що у Великій Британії, виявили мікрочасточки металу з викидів автомобільних двигунів у мізках людей, які потерпають від хвороби Альцгеймера.

Відтак, підсумовує газета, аби покращити психічне здоров’я і заощадити чималі кошти на лікування нервово-психічних розладів, треба скорочувати викиди у повітря.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...