23 серпня

104

Сьогодні  – День Державного Прапора України.

1913 рік  —у Копенгагені відкрито пам’ятник Русалоньці – героїні казки Г.-Х. Андерсена.

 1939-го  – у Москві укладено Договір про ненапад між Німеччиною і Радянським Союзом (за прізвищами підписантів – міністрів закордонних справ двох країн – “пакт Молотова-Рібентроппа”).

Одночасно підписано секретний протокол про розподіл сфер впливу у Східній Європі. Відтак СРСР відійшли Західна Україна, Західна Білорусь, Бессарабія, половина Польщі, Прибалтика, Фінляндія.
На бенкеті за участю Йоахіма фон Ріббентропа на честь підписання договору Сталін промовив тост: “Я знаю, как немецкий народ любит фюрера. Поэтому я хочу выпить за его здоровье”.

 У 1962 році  відбувся перший прямий телеміст Європа-США

 1975-го відбулося  – відкриття Харківського метрополітену.

 Харківський метрополітен налічує 3 лінії довжиною 35,59  км та має 28 станцій.  Харківський метрополітен у 2009 році зайняв 33 місце в рейтинзі 53 метрополітенів світу, пасажиропотік яких перевищує 50 мільйонів осіб на рік.

 1989-й  — у 50-ту річницю підписання радянсько-німецького пакту відбулася акція “Балтійський шлях”.

Мешканці Литви, Латвії та Естонії вишикувалися в живий ланцюг завдовжки майже 600 км – близько двох мільйонів осіб (найбільший живий ланцюг у світі).

 У 2005-му  відкрили станцію Київського метрополітену “Бориспільська”.

 Станція розташована на прикінці проспекта Миколи Бажана, який закінчується Харківською площею і на початку Бориспільського шосе, яке прямує на Бориспіль і Міжнародний аеропорт “Бориспіль”, і далі на Полтаву та Харків. Саме тому більшість пасажирів приїжджі з цього напрямку, а не місцеві мешканці. Фактично станція розташована на міській межі. Вестибюлі станції з’єднуються з одного боку з підземним торговельним комплексом, з іншого — з підземним паркінгом, а також системою підземних переходів на площі. З часом сусідами станції стануть автовокзал далекого сполучення та громадський центр

У 2007 році  відкрили  електродепо “Харківське” Київського метрополітену.

 23 серпня народилися:

 У 1932 році — Давид Черкаський, український і радянський мультиплікаційний режисер (“Пригоди капітана Врунгеля”, “Лікар Айболить”, “Острів скарбів”).

Прихильник “тотальної анімації” – коли створюється такий ефект, ніби камера літає навколо персонажів.  За твердженням режисера, його “Врунгель” був першим мультиплікаційні серіалом у Союзі.
Співпрезидент Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів “КРОК”.

 1948-го народився  Юрій Єхануров, український політик бурятського походження.   У 2005-2006 роках  – прем’єр-міністр України.

Перший віце-прем’єр-міністр (в уряді Віктора Ющенка). У 2007-2009 роках– міністр оборони. У 30 років став керуючим трестом “Київміськбудкомплект”, надалі керував трестом “Буддеталь”, був заступником начальника Головкиївміськбуду з економічних питань.
Єхануров стояв біля витоків української приватизації та Фонду державного майна України. Проведена під його керівництвом мала приватизація заклала фундамент для розвитку в Україні малого й середнього підприємництва.  

1965 року  — Валерій Ніколаєв, російський актор (“День народження буржуя”).

 Цього ж року народився  Роджер Евері, американський сценарист, продюсер і кінорежисер.  Лауреат премії “Оскар” за найкращий оригінальний сценарій до фільму “Кримінальне чтиво”. Більше читайте тут: https://tsn.ua/den-v-istorii-d/23-serpnya-v-istoriyi.html

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...